سوالات مصاحبه ویزا

سوالات مصاحبه ویزا

مصاحبه ویزا یک گام مهم قبل از صدور نهایی ویزای دانشجویی است. مصاحبه شما می تواند فرایند ویزای شما را متوقف کند یا به تاخیر اندازد.

En

  دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 10:04   1 نظر    بازدید

سوالات مصاحبه ویزا

................................

مصاحبه ویزا یک گام مهم قبل از صدور نهایی ویزای دانشجویی است. مصاحبه شما می تواند فرایند ویزای شما را متوقف کند یا به تاخیر اندازد. بنابراین، بسیار مهم است که شما برای مصاحبه ویزای دانشجویی آماده شوید و تمام نکات مدنظرِ افسر ویزا را مورد توجه قرار دهید.

مصاحبه توسط کنسول یا آفیسر ویزا صورت می گیرد که ممکن است طیف وسیعی از سوالات را برای شما مطرح کند تا اطمینان حاصل کند که درخواست پرونده شما مطابق واقعیت است و نیت شما با آنچه که در فرم درخواست نوشته شده مطابقت دارد. آفیسر، به طور حرفه ای آموزش دیده است، به گونه ای که می تواند از پرسیدن چندین سؤال غیر مرتبط به اهداف واقعی شما پی ببرد. متداول ترین سوالات ویزا را می توانید در ادامه ی متن در پیش رو بیابید.

 • چرا این دانشگاه را انتخاب کردید ؟

نکته: شما باید وب سایت دانشگاه را به دقت مطالعه کنید. برخی از ویژگی های برجسته مانند رتبه بندی جهانی، امکانات تحقیقاتی، مشخصات هیات علمی و غیره را در ذهن داشته باشید. آفیسر میخواهد دلیل انتخاب این دانشگاه خاص را بداند.

 • چرا برای تحصیلات عالی دانشگاه‌های اتریش را انتخاب کردید؟ آیا این دوره توسط هیچ دانشگاه یا کالجی در کشور شما ارائه نمی شود؟

اگر این دوره در کشور شما ارائه نمیشود می تواند ذکر کنید که این دوره در کشور ما ارائه نشده است و در صورتی که این دوره در کشور شما ارائه می شود باید کیفیت آموزشی، ساختار دوره ها و ... عنوان گردد.

 • چرا این رشته را انتخاب کردید؟ آیا به مطالعات گذشته شما مرتبط است؟

نکته: در این بخش باید رزومه تحصیلی خود را ذکر کنید تا مشخص شود چگونه دوره مربوطه در دانشگاههای اتریش به تحصیلات قبلی شما مرتبط است.

این دوره مربوط به مطالعات قبلی من است و من علاقه زیادی در این زمینه دارم.

مطالعه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد: ویزای تحصیلی اتریش

 • آیا می توانید به من محل دانشگاه / کالج را بگویید؟

قبل از مصاحبه ویزا، باید درباره دانشگاه خود تحقیقی انجام دهید. شما باید محل دقیق آن را بدانید. موقعیت مکانی ممکن است یکی از دلایلی باشد که شما این دانشگاه خاص را انتخاب کردید، پس مطمئن شوید که مکان دقیق آن را می دانید.

 • اگر در اتریش تحصیل کردید، آیا می خواهید دوباره برای تحصیلات عالی به اتریش بروید؟

نکته: شما باید بتوانید متخصص امور ویزا را متقاعد کنید که شما علاقه مند به تحصیل در مقاطع بالاتر در اتریش به دلیل کیفیت بالای تحصیل هستید. تفاوت بین تحصیل در اتریش و کشور خود را برجسته کنید. و به او بگویید که تحصیل در اتریش برای شما چه مزایایی دارد.

بله، من مایلم دوباره برای مقاطع بالاتر به اتریش بروم چون کیفیت تحصیلات و امکانات تحقیقاتی زیاد در دانشگاههای اتریش وجود دارد.

 • هدف شما از انتخاب این دوره چیست؟

نکته: یک انگیزه نامه خوب که در آن نحوه استفاده شما از این دوره را می رساند و شما باید ثابت کنید که پس از اتمام تحصیلات به کشور خود باز میگردید. این دوره افق های جدیدی را برای من باز می کند و پس از اتمام دوره، فرصت های خوبی برای من در ایران وجود دارد.

 • آیا بعد از اتمام تحصیل، قصد دارید در اتریش کار کنید؟

نکته: افسر ویزا می خواهد بداند که شما پس از اتمام تحصیل به کشور خود باز میگردید یا خیر. باید سیاست های مهاجرت را با دقت در وب سایت سفارت بخوانید.

نه. پس از اتمام تحصیلاتم، قصد دارم به کشور خود بازگردم و آموخته های خود در دانشگاههای اتریش را در ایران بکارگیرم.

 • محل سکونت شما در اتریش کجاست؟

نکته: باید آدرس دقیق را به یاد داشته باشید. این نشان می دهد که شما در گفته های خود صادق هستید و برای پیشبرد برنامه ی خود برنامه ریزی کرده اید بنابراین قبل از مصاحبه ویزا، اطلاعات رزرو خوابگاه خود در اتریش را کامل به خاطر بسپارید.

آدرس دقیق را ذکر کنید.

 • چه کسی پشتیبان مالی شما در حین تحصیل خواهد بود؟ میزان درآمد ماهیانه و یا سالیانه ی آنها چقدر است ؟

نکته: افسر ویزا می خواهد مدارک حمایت مالی شما را دوباره بررسی و تأیید کند. بنابراین شما باید همه جزئیات مربوط به ویزا را همراه داشته باشید. شما باید اطلاعات مربوط به شغل خود، درآمد سالانه، اسناد حمایتی و اظهارات حساب بانکی را بدانید.

 • منبع درآمد اسپانسر شما چیست؟

نکته: این روش برای چک کردن منبع درآمد شماست. هرگز نشان ندهید که پدر شما بیکار است، زیرا این بدان معنی است که درآمد شما به شدت کاهش می یابد و به عنوان یک نقطه منفی کار می کند. اشاره به این که پدر شما بازنشسته می شود ممکن است نقطه منفی باشد. شما می توانید ذکر کنید که او 30 سال در شرکت ... کار کرده است و در حال حاضر در آن شرکت به عنوان مشاور است.

 • آیا شما در کشور اتریش فامیل یا دوست دارید؟

نکته: در این مورد صادق باشید . نسبت شما (در مورد برادر / خواهر / مادر / پدر) با آنها ثبت شود. اگر عمه یا دایی دور شما در آنجا سکونت دارد، لازم نیست که در مورد آنها صحبت کنید.

 • تاریخ شروع دوره چه زمانی است؟

نکته: شما باید تاریخ دقیق را به یاد داشته باشید.

 • هزینه تحصیل شما در سال چقدر است؟

نکته: شما باید از هزینه های تحصیل و سایر هزینه های خود و همچنین نحوه رسیدگی به آنها مطلع باشید. هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی را ذکر کنید.

 • شما در خلال دوره / ترم چه کاری انجام می دهید؟

نکته: شما باید در مورد روابط قوی خود با کشورتان صحبت کنید. شما می توانید بگویید که برنامه ریزی می کنید به کشور خودتان بروید تا با خانواده و دوستان خود ملاقات کنید. شما نباید بگوئید که قصد دارید در اتریش کار کنید زیرا نشان می دهد که شما از لحاظ مالی قوی نیستید و برای کسب درآمد به اتریش می روید. این کار باعث می شود که افسر ویزا اعتقاد داشته باشد که حتی پس از اتمام تحصیلات خود، می خواهید کار کنید و در آنجا بمانید.

در آخر لازم به ذکر است موارد فوق صرفا بر اساس تجربیات متقاضیان تنظیم گردیده است و سوالات مصاحبه‌ی ویزای هر شخص ممکن است بنا بر مقتضیات فردی با این موارد متمایز باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
سلام با احترام رحیم سادات هستم من ۴سال اتریش بودم ۲سال زبان خوندم و۲سال رشته وفعلا ایران زندگی می کنم میخواهم دوباره برگردم به تحصيلات خود ادامه بدم واز شما خواهشمندم که در این مورد بامن هم کاری کنید .شماره تماس ۰۹۰۴۵۳۲۲۳۹۲
سلام دوست عزیز برای این امر نیاز هست که با شماره‌های موسسه تماس بگیرید. 9-88345027-021 موسسه دانش پژوهان اورانوس
https://www.dpu.org.ir/