رشته روانشناسی در اتریش

کارشناسی روانشناسی,کارشناسی ارشد روانشناسی,Psychology Bachelor,Psychology master,رشته روانشناسی

"دنیایی از فرصت ها را از طریق موسسه رسمی و مجاز دانش پژوهان اورانوس کشف کنید، پشتیبانی و راهنمایی بی نظیر .

login
En login

  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | 15:02   1 نظر    بازدید


روانشناسی

روانشناسی در قرن نوزدهم با مطالعات زیگموند فروید ،شکل گرفت که به مطالعه ذهن انسان و رفتار وی می پردازد.از متفکران برجسته روان شناسی می توان به ویکتور فرانکل و آلفرد آدلر اشاره کرد. در سال 1998 یک شاخه از روان شناسی به نام روان شناسی فرهنگی در دپارتمان روانشناسی اتریش شکل گرفت. روان شناسی یک علم میان رشته ای در علوم اجتماعی است .و بر این مسئله تمرکز می کند که چگونه مردم تحت تاثیر جامعه، فرهنگ و...کنش های مختلفی را از خود نشان می دهند.و برای پاسخ به سوالاتی نظیر : ماهیت ناخودآگاه فرد چیست و چگونه فرد می تواند با اشراف بر ناخودآگاه خویش(فرامن) رفتارهای خود را مدیریت کند سازمان دهی شده است.

روانشناسی در اتریش

پذیرش رشته روانشناسی در اتریش :
هزینه تحصیل این رشته در دانشگاه وین اتریش 724 یورو می باشد و دانشگاه های وین، گراتس و سالزبورگ در مقطع کارشناسی ارشد (این رشته) پذیرش می دهند. حداقل سن برای شروع به تحصیل در این رشته 18 سال و اخذ مدرک دیپلم از شروط مهم آن می باشد. در دانشگاه ها برای ارائه این رشته از یک بخش نظری (مقدماتی) و بعد از آن یک بخش عملی استفاده می شود. اولین شرط برای تحصیل در رشته روانشناسی در کشور اتریش قبولی در آزمون ورودی است. دانشگاه انیسبورگ و دانشگاه وین از جمله معتبرترین دانشگاه ها در زمینه ارائه خدمات این رشته هستند. برای تحصیل در رشته روان شناسی داشتن مدرک زبان آلمانی سطح c1 الزامی می باشد.این رشته 6 ترم تحصیلی دارد که دانشجو بایستی 180 واحد درسی را پشت سر بگذارد از جمله گرایش های منتخب دانشجویان در دانشگاه های اتریش روان شناسی بالینی،روان شناسی مغز و اعصاب،روان شناسی آموزشی و روان شناسی جرم شناسی می باشد. در حال حاضر انجمن روان شناسی اتریش بیش از 100 عضو دارد.

روان شناسی در دانشگاه وین:

موسسه روانشناسی در دانشگاه وین توسط کارل بوهلر در سال (1879-1963) تاسیس شد وین شهری است که در آن مطالعه جامعه سابقه ای طولانی دارد. رشته روان پزشکی در وین به دو بخش تقسیم می شود: روان پزشکی عمومی وروان پزشکی اجتماعی. روان پزشکی اجتماعی به اهمیت شرایط اجتماعی، فرهنگی و سایر عوامل بر سلامت روانی یا بیماری می پردازد. در دانشگاه روانشناسی وین اتریش این مسئله که چگونه تکنولوژی عصب شناسی مدرن می تواند برای نشان دادن تاثیر ذهن ناخودآگاه بر رفتار انسان اعمال شود به دانشجویان ارائه می شود. روانشناسی در دانشگاه وین انبوهی از رشته های فرعی مانند :روانشناسی بالینی ؛روان شناسی شناختی و ادراکی ؛روان شناسی رشد، روان شناسی تربیتی، روان شناسی تجربی (تمرکز بر فرایندهای ناخود آگاه) را شامل می شود.
فارغ التحصیلان روانشناسی می توانند به عنوان روان درمانگر؛ مشاور شغلی، روان شناس سازمانی و روان شناسی بالینی در جامعه ی مورد بحث فعالیت کنند.

روان شناسی در دانشگاه سالزبورگ:
رشته روانشناسی در دانشگاه سالزبورگ حوزه های روان شناسی بهداشتی،روان شناسی بالینی،روان شناسی عمومی،روان شناسی سلامت، روان درمانی و روان شناسی شناختی را شامل می شود .دانشگاه سالزبورگ روان شناسی شناختی را به عنوان حوزه تخصصی و بسیار مهم در سال 2016 معرفی کرد.رشته فوق الذکر بر روابط بین رفتار و فعالیت مغز با استفاده از روش های شناخت عصبی تمرکز می کند.

تحصیل در رشته روانشناسی اتریش

تمایز روان شناسی و روان پزشکی در اتریش:
وجه ممیزه روان شناسی از روان پزشکی این است که روانشناسی مطالعه انگیزه های روانی و رفتاری فرد، شناخت و فهم کنش های متاثر از تکامل کودک درون و هیجانات مختلف در انسان است که طبق نظریه فروید قدرت فرامن را بر چیرگی بر منِ خود آگاه نشان می دهد. روانپزشکی ریشه یابی این حالات روحی و روانی است که قدرت فرد را در کنترل ذهن و تاثیرات کنش های بیرونی و رفتاری تثبیت می کند. در اتریش و آمریکا رشته روانپزشکی حتی پیش از روانشناسی در صدر توجه قرار می گیرد مادامیکه این حالات و کنش های روانی ریشه یابی و کنترل نشوند فهم تعارضات رفتاری و انگیزشی فرد به مدد علم روانشناسی امکان پذیر نخواهد شد.در واقع روان پزشکان با کنترل بیماری هایی نظیر پارانوئید،افسردگی،اختلال دو قطبی، مانیای حاد، شیزوفرنی و اسکیزوفرنی توسط دارو برای رهایی فرد از این بیماری و حذف و یا کمرنگ ساختن خاطرات شکل گرفته و عقده های روانی در ناخود آگاه فرد این بیماران را به روانشناسان ارجاع می دهند.

روانشناسی شناختی در اروپا

تحصیل روانشناسی در اتریش (کارشناسی)

(Psychology (Bachelor

طول دوره: 6 ترم – 180 واخد

زبان تحصیل: آلمانی

امتحان ورودی: دارد (دانشجویانی که نیاز به گذراندن دوره زبان دارند پس از پذیرش ابتدا در اتریش دوره های زبان را گذرانده سپس در آزمون ورودی شرکت میکنند)

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی در رشته روانشناسی، درک اصول روانشناسی علمی دارند و می توانند به طور انتقادی آن را ارزیابی کنند. آنها می توانند دانش پایه ای خود را از علوم طبیعی، علوم انسانی و اجتماعی و دانش خود را در صورت نیاز به طور مستقل گسترش دهند.

گرایش های رشته روان شناسی در اتریش در مقطع کارشناسی:

 • Social psychology

 • Differential psychology

 • Statistics

 • Moderation techniques

 • Psychological assessments

ارزیابی روان شناختی، تکنیک های مدرن روانشناسی، روان شناسی آماری، روان شناسی افتراقی (روان شناسی تفاوت های فردی)، روان شناسی اجتماعی.

پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی روانشناسی

علاوه بر کسب دانش در موضوعی خاص، دانشجویان در طی تحصیل، مهارت های کلیدی برای شروع کار و همچنین برای ادامه تحصیل به دست می آورند. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی روانشناسی طبققانون اتریش واجد شرایط کار به صورت مستقل به عنوان روانشناس نیستند.

دانشجویان کارشناسی روانشناسی پس از فارغ التحصیلی می توانند در رشته زیر در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند

Psychology (Master)

رشته روانشناسی

تحصیل روانشناسی در اتریش (کارشناسی ارشد)

Psychology (Master)

طول دوره: 4 ترم - 120 واحد

زبان تحصیل: آلمانی

امتحان ورودی: دارد (دانشجویانی که نیاز به گذراندن دوره زبان دارند پس از پذیرش ابتدا در اتریش دوره های زبان را گذرانده سپس در آزمون ورودی شرکت میکنند)

گرایش های رشته روان شناسی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد:

 • Organisational psychology

 • Ergonomics

 • Intervention strategies

 • Neurosciences

 • Assessment

روان شناسی سازمانی،ارگونومی،راهکارها و استراتژی های مداخله ای،علوم اعصاب و ارزیابی روان شناختی.

پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی طبق قانون اتریش می توانندبه صورت مستقل کار کنند.

بسته به تخصص می توانند حرفه های زیر را دنبال کنند:

 • روانشناسی کار و سازمان

 • روانشناسی آموزشی و ارزیابی

 • روانشناسی اقتصادی

 • تحقیق در مورد رفتار مصرف کننده

 • روانشناسی اجتماعی کاربردی؛ علوم شناختی و علوم اعصاب

علاوه بر این، آنها واجد شرایط تحقیق در طیف وسیعی از مناطق شغلی مانند موسسات تحقیقاتی دانشگاهی و غیر دانشگاهی هستند و همچنین در زمینه های کاربردی مانند ارگونومی، روانشناسی بالینی و سلامت و رسانه ها می توانند فعالیت نمایند.. آنها قادر به ارزیابی نتایج آکادمیک در حوزه های موضوعی که در بالا شرح داده شده است، می باشند.

دیدگاه خود را بیان کنید
اطلاعات خيلي خوبي رو گذاشتيد ممنون
خواهش می کنم امیدوارم برایتان مفید بوده باشد
https://www.dpu.org.ir/