نحوه و زمان اپلای برای دانشگاه های آمریکا

اپلای برای دانشگاه های آمریکا

تحصیل در اتریش - تحصیل در آمریکا - کار در اتریش - کار در آلمان - مهاجرت - ویزای دانشجویی - پذیرش دانشجویی - تحصیل در خارج از کشور - موسسه اعزام دانشجو - اعرام دانشجو - اعزام دانشجو به اتریش - کار در آمریکا - تحصیل در آلمان - تحصیل در اسپانیا

login
En login

  شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ | 13:35   0 نظر    بازدید


دانشگاه های آمریکا مثل اکثر دانشگاه های دنیا دارای دو ترم تحصیلی می باشند تابستان و زمستان که بسته به زمان ورود شما برای ترم مورد نظر باید حداقل 6 ماه قبل برای گرفتن پذیرش تحصیلی اقدام کرد. علاوه بر ترم های ذکر شده بعضی از دانشگاه ها ترم تابستانی نیز دارند که دانشجویان بر حسب شرایط میتوانند اقدام کنند.

مرحله ی اول برای گرفتن پذیرش دانشگاه های آمریکا داشتن مدرک زبان است معمولا مدرک رسمی مورد نیاز جهت اپلای آمریکا تافل آی بی تی می باشد اما بعضی از دانشگاه ها یا در مواردی اکثریت دانشگاه ها مدرک زبان آیلتس را هم قبول می کنند.

داشتن مدرک Sat برای اپلای در مقطع لیسانس علاوه بر مدرک زبان جز مدارک مورد نیاز می باشد دانشجویانی که متقاضی تحصیل در مقظع کارشناسی ارشد هستند نیز بر حسب رشته علاوه بر مدرک زبان باید Gre یا Gmat داشته باشند. علاوه بر مدارک ذکر شده حداقل 2 مقاله ی ISI نیز باید داشته باشند. نحوه ی اپلای برای هر دانشگاهی متفاوت است اما معمولا در چند مورد با هم یکسان هستند:

  1. پرداخت اپلیکیشن فی
  2. recommendation letter از اساتید (برای مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر )
  3. رزومه
  4. Motivation Letter
  5. GRE یا GMAT بر اساس صلاحدید دانشگاه

لازم به ذکر است که این مدارک ممکن است بر حسب صلاحدید استاد و دانشگاه در مقاطع دکترا به صورت مشروط هم پذیرفته شود به این معنی که ممکن است حداقل نمره ی لازم برای زبان انگلیسی مثلا آیلتس آکادمیک 6.5 باشد اما دانشجو آیلتس 6 داشته باشد در این صورت استاد به صورت مشروط دانشجو را می‌پذیرد تا زمانی که زبانش در حد آیلتس 5/6 شود.

گردآوری: شقایق علیزاده - کارشناس تحصیلی آمریکا

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/