چگونگی قوانین اتریش و سیستم حقوقی اتریش

سیستم حقوقی اتریش,قوانین اتریش,پناهندگی در اتریش,پناهندگی در اروپا

اشخاص گاها با شرایط پناهندگی یا حمایت یارانه ای وارد اتریش می شوند. روند اخذ پناهندگی پناهجویان به عنوان افرادی که به دنبال حمایت در برابر آزار، اذیت، شکنجه یا تعصب بوده اند مورد بررسی قرار میگیرد

login
En login

  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | 13:40   0 نظر    بازدید


اتریش واقع در اروپای مرکزی و دارای آب وهوای متعادل است.
زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است که در حقیقت یکی از پیش نیازهای فعالیت شغلی وتحصیلی وحیات اقتصادی این کشور محسوب میشود که دوره های آموزش این زبان توسط بسیاری از مراکز و موسسات در این کشور ارائه می شود.
دین، مذهب و آیین در اتریش یک موضوع کاملا شخصی می باشد و تمام ساکنان این کشور میتوانند از دین مورد تایید خود پیروی کنند و دولت در این رابطه تعیین کننده نیست.
آمار بیکاری در این کشور بسیار کم است و این کشور با نرخ بیکاری 7/5 درصد پس از آلمان، بریتانیا و مالت در رتبه ی پنجم قرار دارد. ریسک بیکاری برای شهروندان خارجی در مقایسه با شهروندان اتریشی به وضوح بیشتر می باشد.
بیکاری در این کشور نسبت به سالهای اخیر به شدت افزایش یافته است و بیکاری افرادی که درنهایت تنها آموزش اجباری طی کرده اند و از دوره های کار آموزشی دور مانده اند بیشتر خواهد بود. شایان ذکر است اشخاص ماهر و مجرب در بخش های مختلف بازار کاری این کشوربی بهره نخواهند ماند. در حقیقت بازار کاری وین برای افرادی که مهارت زبانی آنها ضعیف است یا از مهارتهای قابل توجه برخوردار نیستند یا مدرک تحصیلی مناسب و صلاحیت حرفه ای ندارند مناسب نیست.شرایط ادامه تحصیل در اتریش:


روش مناسبی که شرایط ورود به این کشور را محیا میکند ادامه تحصیل در دانشگاههای این کشور است. دانشگاه ملی وین که از دانشگاههای مطرح جهان است آمادگی پذیرش دانشجویان در رشته های مختلف را دارد. امکان گذراندن زبان آلمانی قبل از شروع دانشگاه بدون محدودیت سنی و امکان تحصیل با هزینه بسیار کم در دانشگاههای دولتی شرایط مناسبی برای حضورعلاقه مندان در این کشور می باشد. ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور 3 تا 4 سال خواهد بود ودانشجویان به مدت 10 ساعت در طول هفته اجازه کار خواهند داشت. هر سال دوترم که یکی از اول مارچ (اسفند ماه ) و دیگری از اول اکتبر(مهرماه) آغاز میشود. در اتریش گرایش مدنظر نیست و رشته های اصلی در دانشگاه ها موجود میباشد. متقاضیان تحصیل در این کشور یا باید دانشجو باشند و یا فارغ التحصیل مقطع کارشناسی .


حقوق بشر:

حقوق بشر در اتریش


حقوق اولیه حقوقی است که تمام شهروندان اتریش از آن برخوردارند و در استفاده از آن با هم برابرند و هیچ فردی به دلایلی از قبیل نژاد ،طبق یا مذهب و جنسیت مورد تبعیض قرار نمیگیرد و تمامی افراد ساکن اتریش از حقوق و موقعیت اجتماعی یکسان برخوردارند .
در رابطه با افرد مقیم این کشور شایان ذکر است به هر دلیلی که در این کشور اقامت دارند چه بصورت اختیاری و یا اجباری کشور محل تولد خود را ترک کرده باشند، از سلامتی جسمانی برخوردار بوده یا نباشند ، همه دارای حقوقی برابرند که منشا آن شرافت انسانی است.
حقوقی مثل حق زندگی که مطابق آن دولت اتریش موظف است از زندگی تمام افراد بدن توجه به نژاد آنها محافظت کند.
حق امنیت و آزادی؛ شهروندان تا زمان پیروی از قوانین کشور حق دارند مطابق میل خود زندگی کنند.
حق ازدواج مطابق آن دولت اتریش موظف است از زندگی تمام افراد بدن توجه به نژاد آنها محافظت کند.
حق امنیت و آزادی؛ شهروندان تا زمان پیروی از قوانین کشور حق دارند مطابق میل خود زندگی کنند.
حق محافظت از اموال؛ اموال اشخاص را نه میتوان گرفت و نه میتوان تخریب کرد.
حق آزادی بیان و مذهب؛ در این کشور هر شخصی حق دارد آزادانه نظر خود را بیان کند
مساوات رفتارمیان با نوان ومردان ؛ بانوان وآقایان حق دارند در این کشور دارای حقوق و وظایف برابر هستند.
آزادی تجمعات و انجمن ها(در صورتی که با بی قانونی همراه نباشد)
حق ازدواج
حق انتخاب شغل
حق حفظ اطلاعات شخصی
ممنوعیت برده داری و کار اجباری
پرهیز از شکنجه
حق برخورد برابر با غیر شهروندان
حق دادرسی در برابر قاضی و...

گردآورنده : سرکار خانم حسینی

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای