مقایسه جامع آلمان و اتریش

آلمان یا اتریش,آلمان بهتر است یا اتریش,فرق اتریش و آلمان,آلمان بهتره یا اتریش

تحصیل در اتریش - تحصیل در آمریکا - کار در اتریش - کار در آلمان - مهاجرت - ویزای دانشجویی - پذیرش دانشجویی - تحصیل در خارج از کشور - موسسه اعزام دانشجو - اعرام دانشجو - اعزام دانشجو به اتریش - کار در آمریکا - تحصیل در آلمان - تحصیل در اسپانیا

login
En login

  شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ | 12:04   1 نظر    بازدید


در این مقاله قصد داریم به صورتی کاملا جامع دو کشور اتریش و آلمان را از منظر اقتصادی اجتماعی و فرهنگی برایتان تشریح کنیم. ضمن این که مجموعه دانش پژوهان اورانوس پیش از این هم دو مطلب جالب پیرامون مقایسه شهر وین در اتریش با شهر مونیخ در آلمان و مقایسه شهر وین در اتریش با شهر برلین در آلمان را در سایت قرار داده بود که مطالعه آن دو مطلب هم پیش از این مقاله خالی از لطف نیست.

برای مقایسه این دو کشور ابتدا کلیپی طنز از سری برنامه های معروف طنز امریکایی را مشاهده نمایید که شخصی از اتریش با زبانی طنز و ساده مطالبی را پیرامون این دو کشور بیان می کند.

بر اساس تجارب بسیار فراوانی که کارشناسان و متقاضیان ما از تحصیل و زندگی در این دو کشور داشته اند در این مقاله برای شما عزیزان یک مطالعه تطبیقی و مقایسه ای کاملا جامع از شرایط کلی اتریش و آلمان را ارائه خواهیم کرد. و به بسیاری از سوالات شما پاسخ خواهیم داد. سوالاتی همچون چه تفاوتی بین کشورهای آلمان و اتریش می باشد ؟ تفاوت های هزینه های زندگی در آلمان و هزینه های زندگی در اتریش در چیست ؟ آلمان بهتره یا اتریش ؟ مهاجرت به آلمان یا اتریش راحت تر است؟ زندگی در اتریش بهتره یا آلمان؟ مهاجرت به آلمان بهتر است یا مهاجرت به اتریش؟

زبان آلمانی در اتریش مهمتر است یا آلمان؟

اکثر دانشجویان که قصد مهاجرت تحصیلی دارند آلمان را بدلیل شهرت و گسترده بودن مراکز علمی و صنعتی آن می شناسند. به شکل کلی هزینه های زندگی در هر دو کشور برای یک دانشجوی بین المللی شبیه هم است.
ابتدا از تفاوت ها شروع می کنیم. به عنوان مثال یکی از بهترین برنامه های علوم کامپیوتر در اتریش در FH Hagenberg قرار دارد. یک دوره آموزشی بسیار موفق که باعث گردیده بسیاری از استارتاپ های موفق کامپیوتری در اتریش از همین جا آغاز به کار کرده اند. اما نکته مهم این است که FH Hagenberg در یک شهر کوچک واقع شده است و مردم محلی آن شهر آشنایی زیادی با زبان انگلیسی ندارند و حتما باید به زبان آلمانی مسلط باشید. پس بر خلاف تصور شما در اتریش زبان آلمانی بسیار مهمتر از آلمان است.


آب و هوای آلمان و اتریش


آلمان کشوری بزرگ‌تر، آب و هوای متنوع تری دارد. اگر چه هر دو کشور در زمستان سرد و اغلب برفی و گاهی اوقات تابستان گرمی دارند.
اتریش عموما گرمتر است و گاهی اوقات گرمای هوا در آن به 30 درجه سانتی گراد می رسد. اگر چه هوای آلمان مرطوب تر است. هر چند اتریش هم به نسبت هوای گرمش طوفان های سیل آسایی را تجربه کرده است. اگر شما زمستان‌های معتدل را دوست داشته باشید، جنوب غربی آلمان یا جنوب شرقی اتریش را امتحان کنید، هر چند که هر دو این مکان‌ها سرد و برفی است.

آب و هوای اتریش

آب و هوای آلمان

امنیت در آلمان و امنیت در اتریش


هر دو کشور آلمان و اتریش بسیار امن بوده و نرخ آمار جرایم در هر دو بسیار پایین می باشد. آمار قتل در آلمان کمتر از 0.9 درصد است که یکی از پایین ترین آمارها در جهان می باشد. البته آمار قتل در اتریش از آلمان هم کمتر بوده و 0.5 درصد می باشد. اما در مورد هر دو کشور هیچ گونه نگرانی از بابت امنیت نباید داشته باشید.

هزینه های زندگی در آلمان و اتریش

هزینه های زندگی در اتریش


وین پایتخت اتریش در شاخص هزینه های زندگی رتبه 78 را دارد همینطور در ادامه شاخص هزینه های زندگی در سایر شهرهای آلمان و اتریش را برایتان قرار می دهیم. اما قبل از آن در صورتی که اطلاعاتی در مورد شاخص هزینه زندگی ندارید به شکلی خلاصه وار شاخصی می باشد که توسط آن هزینه های زندگی در یک بازه زمانی را بر اساس تفاوت های موجود در قیمت کالا و خدمات را بررسی می کند. بر اساس آمارهای سال 2019 شهر راولپندی پاکستان با عدد 18.91 پایین ترین شهر و شهر باسل سوئیس با عدد 131.37 بالاترین شهر بوده است.

اتریش

Linz لینز 76.67
Graz گراز 73.33
Vienna وین 69.12

آلمان

Munich مونیخ 73.37
Hamburg هامبورگ 72.84
Frankfurt فرانکفورت 70.81
Bonn بون 68.98
Nuremberg نورمبرگ 68.94
Berlin برلین 68.62
Dusseldorf دوسلدورف 68.48
Leipzig لایپزیگ 66.07

آمارها نشانگر پایین بودن شهرهای آلمان است اما به صورت تقریبی اعداد به هم نزدیک هستند.


مسکن و آپارتمان در آلمان یا اتریش

مسکن در اتریش


به شکل کلی در اتریش اجاره ماهیانه یک آپارتمان 54 درصد درآمد ماهیانه یک شخص را شامل می شود اما در آلمان این مقدار 45 درصد درآمد ماهیانه را در خود دارد.


اشتغال و کار در آلمان یا اتریش


هر دو کشور اقتصاد رو به رشدی را دارند و از جهت اشتغال در شرایط کاملا برابر و یکسان می باشند و اشتغال در هر دو کشور بسیار بالا و آمار بیکاری پایین است.


چشم اندازهای زیبا در آلمان و اتریش:

منظره های زیبا در اتریش


هر دو کشور زیبا و رویایی می باشند. در همه جای اتریش کوه های بسیار زیبایی وجود دارد اما در آلمان فقط جنوب این کشور دارای کوه می باشد. اگر شما به سواحل زیبا علاقه دارید آلمان می تواند گزینه خوبی برایتان باشد چون در شمال آلمان سواحل کم نظیری قرار دارد اگر چه یک سوم سال یخبندان است. هر دو کشور دارای دریاچه ها و آبشارهای بسیار زیبا می باشند.


شاخص کیفیت زندگی:


در مورد شاخص های کیفیت زندگی آلمان دست برتری را دارد و در شاخص کیفیت زندگی طبق آخرین آمارها رتبه پنجم جهان را به خود اختصاص داده است در صورتی که اتریش رتبه 20 جهان را دارد. اما شهر وین در بین شهرهای جهان یکی از سرزنده ترین شهرهای جهان شناخته شده است. طبق تحقیقات، وین برای اولین بار در سال 2018 بهترین شهر دنیا برای زندگی معرفی شده است. این درحالی ست که هیچ یک از شهرهای آلمان در لیست ده شهر برتر جهان نیز حضور ندارد.

اما اگر همچنان نمی دانید که آلمان بهتره یا اتریش می توانید در ادامه یک مقایسه جامع تر و کامل تری را از ما به سبک مقالات گذشته مان همچون مقایسه شهر وین در اتریش با شهر مونیخ در آلمان و مقایسه شهر وین در اتریش با شهر برلین در آلمان یک مقایسه کامل تری را از این دو کشور برای شما عزیزان ارائه دهیم.
از نقطه نظر جغرافیایی هر دو کشور در یک منطقه و در همسایگی هم هستند و زبان هر دو کشور یکسان است اما سوال این است کدام یک از این دو کشور می تواند انتخاب خوبی برای ما باشد. اتریشی های عاشق یا آلمانی های سرد!!!


کدام یک از دو کشور آلمان یا اتریش زیباتر است؟


اتریش یک کشور محصور در خشکی است و در قلب اروپا قرار دارد. به خاطر موقعیت مرکزی آن، به راحتی قابل‌دسترس است. اتریش شما را با تنوع فرهنگی و مناظر خودش شگفت زده خواهد کرد. طبیعت دست‌نخورده ، مناظر منحصر به فرد، مناطق کوهستانی زیبا و مراکز فرهنگی گسترده ، اتریش را یک مقصد امیدوار کننده می‌سازد. اما نه تنها گردشگران در اتریش احساس راحتی می‌کنند، بلکه خود اتریشی ها نیز به زندگی در چنین کشوری افتخار می‌کنند. اگرچه اتریش فضای کمتری نسبت به همسایه اش آلمان دارد و در حدود ۸.۷ میلیون نفر جمعیت داررد، اما این شعار زیبای مردم اتریش را فراموش نکنید که در مورد کشورشان به آلمانی می‌گوید: klein aber fein یعنی کوچک ولی خوب.
آلمان از دریای شمال و دریای بالتیک در شمال کشور تا آلپ در جنوب و مرز اتریش امتداد دارد." جنگل سیاه "،" جنگل Bavarian "و همچنین" جنگل Harz "و" Mountains " جزو زیباترین بخش‌های کشور آلمان می‌باشند.
هر دو کشور دارای مناطق زیبا کننده و بسیار تماشایی هستند و با این حساب هر دو یکی جلو هستند.
آلمان 1 اتریش 1

شهروندان کدام کشور بیشتر به نظافت و تمیزی توجه دارند؟


پیاده‌روهای تمیز و خیابان‌های وین تا حدودی به نقطه عطف تبدیل شده‌اند. گردشگران و توریست ها از دقت مردم اتریش از لحاظ بهداشت و مدیریت در زباله هایشان آنها را تحسین می‌کنند. می توان فکر کرد که وین هرگز همه چیز را جشن نخواهد گرفت یا رها نخواهد کرد. شاید این به دلیل اصطلاح "مراقبان زباله" است که علیه مواد زائد زباله‌های نادرست اقدام می‌کنند و حتی برخی از آنها فکر می کنند که انگار این شهر هیچ جشن و مراسمی ندارد که هیچ کس هیچ زباله ای را بر روی زمین نیانداخته و حتی مردم این کشور به مراقبان و نگهبانان نیانداختن زباله بر روی خیابان معروف اند. این تمیزی می‌تواند در کیفیت آب آشامیدنی اتریش نیز مورد توجه قرار گیرد. آب آشامیدنی اتریش از آب معدنی عالی و آب چشمه از مناطق آلپ گرفته می‌شود و مستقیما به خانوارها منتقل می‌شود.
اما در شهرهای آلمان مانند مونیخ یا هامبورگ، به نظر می‌رسد که تمیزی در صدر دستور کار قرار دارد. ولی اگر نگاهی به خیابان‌های برلین بیاندازید، باید از خودتان بپرسید آیا ماموران جمع‌آوری زباله در حال اعتصاب هستند یا خیر. انقدر که بطری‌های شیشه‌ای شکسته، ته‌سیگار و باقیمانده غذاها در همه جای شهر به چشم می خورد. این اواخر هم که مهاجرین و پناهجویان زیادی به آلمان آمده اند و طبیعی است که خیلی از مسائل را رعایت نمی کنند.
پس در این مورد قطعا آلمان یک گل از اتریش می خورد و از این کشور عقب تر است.
آلمان 1 اتریش 2

بررسی میزان مهمان نوازی – وینی های فریبنده یا آلمانی های معقول


اتریشی ها بسیار مردمان مهربان و دوستدار صلح‌ اند و از هر نوع تبادل فرهنگی لذت می‌برند. اگر شما تصمیم به سفر و بازدید از اتریش را داشته باشید و دوستان اتریشی داشته باشید آنها برای شما از چند هفته قبل برنامه ریزی را آغاز می کنند. اتریشی ها از هر فرصتی برای نمایش کشور زیبای خودشان به شما استفاده می‌کنند. با توجه به یک نظرسنجی در میان ۱۷.۰۰۰ نفر از کاربران پورتال مسافرتی Zoover، اتریش به عنوان مهمان نوازترین کشور اروپا انتخاب شد. به نظر می‌رسد که جذابیت "وین" بیشتر از خود شهر شهروندان آن و میهمان نوازی شان است که باعث می شود میهمانان و گردشگران وین از آن لذت ببرند، اصولا صنعت گردشگری در اتریش اولویت بسیار بالایی دارد.
البته آلمانی ها هم ویژگی های میزبانی خودشان را بسیار سطح بالا در نظر می گیرند و 38 درصد مردم این کشور معتقدند که کشورشان یکی از مهمان نواز ترین کشورهای دنیاست در حالی که تنها 10.5 درصد از مهمانان خارجی این کشور چنین اعتقادی دارند. برای آلمانی‌ها همه چیز باید کارآمد باشد اما وقتی به روابط مهمان می‌رسد، تفکر منطقی همیشه خوب عمل نمی‌کند.
پس با این حساب یک گل دیگر به نفع اتریش و در دروازه آلمان قرار می گیرد.
آلمان 1 اتریش 3

کدام کشور در ورزش عملکرد بهتری دارد؟


خوب، در مورد ورزش‌های زمستانی، اتریش مناطق اسکی و شیب‌های اسکی زیادی دارد که مناسب برای آموزش های مربوط به این رشته های ورزشی هستند. در حال حاضر اتریش هنوز در این زمینه پیشرو است، اما آلمانی‌ها در حال گرفتن این جایگاه از اتریش هستند. تقریبا همه رشته‌های دیگر، آلمانی‌ها کارهای به مراتب قوی تری انجام می‌دهند. وقتی نوبت فوتبال می‌رسد، ما هنوز می‌توانیم چیزهای زیادی از تیم ملی آلمان بیاموزیم. در اتریش فوتبالیست‌های با استعداد نیز داریم، اما دیر یا زود همه آن‌ها به تیم‌های آلمان خواهند رفت. درست مثل David Alaba
اتریشی ها معمولا تنبل تر از آلمانی ها هستند و در این جور چیزها خیلی موفق از آب در نمی آیند!!!
پس طبیعی که یک گل از آلمان باید بخورند.
آلمان 2 اتریش 3

تحصیلات در آلمان و اتریش


دانشجویان در اتریش می‌توانند خودشان را خوش‌شانس ترین دانشجویان اروپا و شاید جهان حساب کنند؛ چون به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا، آن‌ها نیازی به پرداخت هزینه تحصیل در طی حداقل دو دوره تحصیلی ندارند. سیستم حمل و نقل عمومی اتریش می‌تواند برای ۱۵۰۰۰ یورو در روز استفاده شود و دانش آموزان می‌توانند یک اتاق خوب برای کم‌تر از ۵۰۰ یورو در مقایسه با مونیخ یا هامبورگ کسب کنند.

حتی اگر از سال 2014 هیچ هزینه تحصیلی را در آلمان نپردازید شما نیازمند به پرداخت چندصد یورو برای ثبت نام در یک دانشگاه دولتی آن هم برای یک ترم تحصیلی در آلمان هستید. بسیاری از آلمانی‌ها به منظور مطالعه و تحصیل به خارج از کشورشان می روند زیرا موقعیت جغرافیایی آنها را محدود می کند که تنها دوره های خاصی را بگذرانند. در سال ۲۰۱۶، بیش از ۳۰.۰۰۰ دانش‌آموز از کشور آلمان به دانشگاه‌های اتریش رفتند.
با این حساب به نظر می رسد که سیستم تحصیلی اتریش مزایا و ارزش بیشتری نسبت به آلمان دارد و یک امتیاز دیگر به نفع اتریش اضافه می شود.
تا اینجای قضیه نتیجه می شود
آلمان 2 اتریش 4

کدام کشور رمانتیک ترند؟


وین به عنوان پایتخت موسیقی جهان شناخته می‌شود و این امر بی‌دلیل نیست. در هیچ جای دیگر آهنگسازان معروف بیشتر از اینجا زندگی می‌کنند. موسیقی کلاسیک قلب تاریخ موسیقی ما است و اثر آهنگسازان بزرگ مانند ولفگانگ Amadeus موتسارت، بتهوون یا گوستاو Mahler هنوز قابل‌توجه است، شما می‌توانید تقریبا هر روز از یک کنسرت موسیقی کلاسیک بازدید کنید.
اما آثار آهنگسازان آلمانی، مانند آثار یوهان سباستین باخ یا گیورگ Friedrich هندل، تاریخ موسیقی کلاسیک اروپا را شکل داده‌اند. امروزه، به ویژه موسیقی پاپ جدید، توجه بین‌المللی را جلب می‌کند و در سال ۲۰۱۳، آلمان به عنوان سومین بازار بزرگ موسیقی در جهان شناخته می‌شود.
موسیقی در هر دو کشور نقش بزرگی بازی می‌کند، اما وقتی به موسیقی کلاسیک می‌رسد، اتریش به وضوح برنده مسابقه می‌شود. در کجا می‌توانید یک "آرایش اپرا" پیدا کنید، که در آن می‌توانید به مشهورترین خوانندگان اپرا در دنیا گوش دهید؟ اما در واقع این یک مساله سلیقه است و به ژانر خاص بستگی دارد. ما اتریش هرگز نخواهد توانست با آن ابر ستارگان آلمانی رقابت کند این طور نیست؟
پس یک گل به دروازه هر دو
آلمان 3 اتریش 5

کدام کشور شما را وادار به خنده می کند؟


بیایید با "Wiener Schmäh" شروع کنیم (به معنی یک نوع شوخی از وین). این موضوع به طور عمده شامل طنز و طعنه و کنایه است. وینی ها زندگی را خیلی برای خودشان سخت نمی‌گیرند و گاهی حتی به خودشان می خندند. آنها دوست دارند به چیزهای زیادی بخندند، که به همین دلیل است که رفتن به کاباره در وین یک کار سنتی خیلی خوب و در زندگی اتریشی ها در جایگاه خوبی برخوردار است.
همانطور که در ویدیوی ابتدای این مقاله هم مشاهده کردید وقای Talkmaster آمریکایی از کریستوف والتز هنرپیشه اتریشی در مورد شایعه اینکه آلمان‌ها هیچ حس شوخ‌طبعی ندارند، پرسید." والس "که پدرش هم اصالتا آلمانی است، جواب داد:" این یک شایعه (کلیشه) نیست."
با توجه به یک نظرسنجی وسیع در شبکه اجتماعی Badoo آلمان ها از این نظر در بدترین وضعبت ممکن قرار دارند.
پس دوباره یکی دیگر به نفع اتریش
آلمان 3 اتریش 6

مردم کدام کشور زیباتر آلمانی صحبت می کنند؟


از لحاظ تاریخی و زبانی، بیشتر گویش‌های اتریش براساس آلمان استاندارد است. با توجه به "Weißwurst equator" در اتریش، ما آلمانی زیباتر را می‌گوییم. ادای حروف اتریشی ها از کوه‌ها و دره‌ها و همچنین فرهنگ متنوع اتریشی ما که به نظر آلمانی نرم‌تر است و خوش‌آیند است. این لهجه خوش آوای آلمانی اتریشی ها به خاطر سنت خوب تئاتر و علاقه وافر مردم اتریش به تئاتر بوده که باعث گردیده لهجه المانی آنها موزون تر و آهنگین تر از آلمان گردد. واژه "Burgtheaterdeutsch" نیز از همین موضوع سرچشمه می‌گیرد. این نوع لهجه زبان در کل کشورهای آلمانی زبان شناخته شده است و برای زیباتر کردن زبان آلمانی به کار می رود.
در واقع، آلمانی در اتریش تنها در برخی موارد نادر در ارتباط با تلفظ و هجی کردن برخی حروف از زبان آلمانی نسبت به آلمانی کشور آلمان متفاوت است. در وین، دانشجویان زبان آلمانی استاندارد را یاد خواهند گرفت تا برای زندگی روزمره در اتریش و آلمان و سایر کشورهای آلمانی زبان آماده شوند.
یک امتیاز دیگر برای اتریش

آلمان 3 اتریش 7

کدام یک از دو کشور آلمان یا اتریش غذای خوشمزه تری دارند؟


اتریشی ها از غذاهای لذیذ و سنتی لذت می‌برند. آنها با یک سوپ گوشت شروع می‌کنیم، سپس یک "Wiener Schnitzel" یا یک Tafelspitz را دارند و منوی خود را با یکی از شیرینی‌های خوش‌مزه خود پایان می‌دهند. وینی ها تنها شهر در دنیا هستند که برای سبک غذای خودشان یک نام نیز دارند، "غذاهای وین". حتی آلمانی‌ها هم، اکنون اولویت خود را در سبک آشپزی آشپزی به سبک اتریش ابراز کرده‌اند که به معنای پیروزی دیگری برای وین است.
آلمان 3 اتریش 8

کدامشان ایده پردازهای قوی را در خود پرورش می دهند؟


چیزی که اتریشی‌ها و آلمان‌ها در آن مشترک هستند، ترس از تغییر است. طرح‌های جدید با مقاومت و شک برای جایگزینی با طرح های قبلی مواجه می شوند. در حالی که چنین تفکراتی در اغلب کشورهای اروپایی منسوخ شده‌اند، اما در مورد ابداعات، اتریش در مسیری سریع و رو به رشد است. با توجه به فهرست شهرهای نوآوری فعلی در سال ۲۰۱۶ / ۲۰۱۷، وین سومین شهر پر جنب و جوش در اروپا است. مونیخ در رده پانزدهم، برلین هفدهم و هامبورگ در رده چهلم قرار دارد.
به طور کلی باید ذکر کرد که آلمانی‌ها بسیار جاه‌طلب هستند. کارایی آن‌ها در بسیاری از موضوعات حسادت برانگیز است! اگر آلمانی‌ها می‌خواهند به چیزی دست یابند، هرگز مسیر خود را ترک نمی‌کنند. چنین چیزی همیشه در مورد اتریشی‌ها صدق نمی‌کند.
پس این بار یکی دیگر به نفع هر دو و نتیجه تا به اینجای کار
آلمان 4 اتریش 9

برای زندگی آلمان بهتر است یا اتریش؟


هر کشور ویژگی‌های خاص خود را دارد. این که فاصله نزدیک به دریا در قسمت‌های شمالی آلمان یا مناطق افسانه‌ای آلپ در اتریش باشد. با این حال، اگر به نتایج آخرین مطالعه مرسر نگاه کنید، وین دوباره رهبری را به دست می‌گیرد. برای هشتمین بار در یک ردیف، پایتخت اتریش به عنوان شهر با بالاترین کیفیت زندگی شناخته می‌شود. وین پیشنهاد آموزشی متفاوتی ارائه می‌دهد، سیستم حمل و نقل عمومی خوبی را فراهم می‌کند و ما در اینجا در قلب اروپا احساس امنیت می‌کنیم. همچنین آلمان مکان خوبی برای زندگی است. در رده‌بندی بین‌المللی رفاه اقتصادی، آلمان از مکان ۱۱ به مکان ۴ در سال ۲۰۱۶ بهبود یافته‌است.
پس دوباره یک امتیاز دیگر برای هر دو
و نتیجه نهایی
آلمان 5 اتریش 10

نتیجه گیری
چه اتریش و چه آلمان - هر دو کشور باید از نظر کیفیت زندگی پیشنهاد زیادی ارائه دهند. اما هر کس یک کشور چند جانبه را دوست داشته باشد و دوست دارد زمان خود را در طبیعت سپری کند و می‌خواهد مردم جدید و فوق العاده دوست داشتنی را بشناسد قطعا اتریش را انتخاب می کند. اتریشی ها مردمی به مراتب با احترام و مهمان نواز و شوخ طبع اند و می‌توانند شما را مدت ها به خنده بیاندازند، در مقایسه با آلمانی‌ها.

دیدگاه خود را بیان کنید
عالی بود
ممنون از توجهتون
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/