چگونه مهارت های زبان آلمانی خود را تقویت کنیم؟

زبان آلمانی

در این مقاله 8 نکته برای افزایش مهارتهای صحبت کردن زبان آلمانی را به شما ارائه خواهیم کرد. 4 روش به صورت آنلاین است.

En

  چهار‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | 10:00   0 نظر    بازدید

در این مقاله 8 نکته برای افزایش مهارت‌های صحبت کردن زبان آلمانی را به شما ارائه خواهیم کرد. 4 روش به صورت آنلاین است و نیاز به ابزارهای اینترنتی دارد اما 4 روش دیگر آفلاین است و فقط به تلاش های خودتان بستگی دارد.


1: دوره های آنلاین

دانشجوی دوره بادگیری زبان آلمانی

این احتمالا مناسب‌ترین گزینه است زیرا شما می‌توانید از سرتاسر دنیا انواع دوره های آنلاین به زبان آلمانی را به دست آورید. هنگام استفاده از یک گوشی هوشمند، شما حتی می‌توانید در حالی که منتظر اتوبوس یا در حال استراحت در یک فضای باز همچون پارک با استفاده از یک گوشی هوشمند زبان تان را تقویت نمایید.


2. رسانه های به زبان آلمانی
از طریق اینترنت دسترسی به رسانه‌های نوشتاری و شنیداری آلمانی زبان مانند کتاب یا فیلم و سریال و یا حتی تلویزیون هایی که به صورت اینترنتی پخش زنده دارند آسان است! شما می‌توانید با کمک این رسانه ها دایره لغات خود را گسترش دهید، مطالعه متون آلمانی خود را بهبود داده و حتی مهارت‌های گوش دادن را نیز افزایش دهید - تقریبا هیچ محدودیتی وجود ندارد.از طریق اینترنت دسترسی به رسانه‌های آلمان مانند کتاب یا فیلم و ... بسیار آسان است!
در ادامه ما پیشنهاداتی را برای شما ارائه می دهیم. مخصوصا در مورد فیلم های آلمانی شما به راحتی و با جستجو می توانید زیرنویس این فیلم ها به زبان آلمانی را بیابید و به آرامی و دقت زیاد خود ا به زبان آلمانی عادت دهید.
• فیلم های آلمانی
• سریال های آلمانی
• کتاب های آلمانی (از سایت های bookrix.de و thalia.at برای یافتن انواع کتاب های آلمانی می توانید استفاده کنید)
• مجلات (همچون سایت www.kiosk.at)
• روزنامه ها (باز هم سایت www.kiosk.at)
• کمیک ها ( و باز هم سایت نه این دفعه این سایت www.mycomics.de)

3. ارتباط با آلمانی زبان ها از طریق شبکه های اجتماعی
با استفاده از شبکه های اجتماعی (به خصوص facebook.com) شما می توانید افراد آلمانی را با جستجوی نام های آلمانی بیابید و یا در گروه های آلمانی زبان ها عضو شده و سعی کنید در بحث های آنها شرکت نموده و یا با این افراد شروع به چت کردند بکنید تا از این طریق مهارت های تان در ارتباط برقرار کردن با افراد آلمانی افزایش یافته و قبح صحبت کردن و ارتباط با یک زبان بیگانه با شخصی دیگر از شما ریخته شود.

4. استفاده از پست الکترونیکی به جای نامه نگاری با قلم و خودکار
در حال حاضر نوشتن نامه به ندرت اتفاق می‌افتد. اول، به خاطر فقدان زمان و ثانیا، چون امروزه تقریبا همه چیز به صورت آنلاین انجام می‌شود. بنابراین، چرا مکاتباتتان را به یک ارتباط مکاتباتی آنلاین تبدیل نکنید. حتی platforms هایی وجود دارند که در آن‌ها می‌توانید با مردم سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و با آنها مکالمه را شروع کنید. از طریق مبادله ایمیل می‌توانید در مورد فرهنگ‌های مختلف و حتی نویسندگی در زبان آلمانی یاد بگیرید. شما هم چنین به طور خودکار بر روی دستور زبان آلمانی، دستور صحیح کلمه و حتی گسترش دایره لغات خود کار می‌کنید.

خوب حالا بریم سراغ کار به شکل آفلاین

1 یک مکالمه کننده مسلط (اصطلاحا native) منبع بسیار خوب برای شماست

یکی از بهترین راه ها برای تقویت مهارت های صحبت کردن شما و تست و فهمیدن عیب های شما صحبت کردن با کسی است که به خوبی به زبان مد نظر شما مسلط می باشد. بدین ترتیب شما می توانید مطمئن شوید که آیا می توانید یک مکالمه را به خوبی انجام داده و منظور خودتان را به شخص مقابل منتقل کنید و حرف های او را درک نمایید. راه‌های زیادی برای هم‌صحبتی با یک شخص وجود دارد از جمله شرکت در کلاس زبان ، استخدام یک مربی ، رفتن به کلاس زبان و یا آمدن پیش ما در شرکت دانش پژوهان اورانوس !!! (ما در اینجا کارشناسان آلمانی زبانی داریم که می توانید به رایگان با آنها به آلمانی درد و دل کنید)


2. با بازی کردن آلمانی یاد بگیرید

یادگیری زبان آلمانی کار راحتی نیست و باید برای یادگیری آن تمرینات بسیار فراوانی کرد. و شما دائما باید روی مهارت های زبانی خود کار کنید. چه چیز می تواند بهتر از یادگیری زبان آلمانی همراه با سرگرمی و بازی باشد. بازی‌های زیادی وجود دارند که برای بهبود مهارت‌های آلمانی شما عالی و مفید هستند و درک بهتری از زبان به دست می‌آورند. ما کلیدواژه های سبک این بازی ها را به شما می گوییم و شما با کمی جستجو همراه با نام زبان آلمانی می توانید انبوهی از این بازی ها را در جاهای همچون اپ استور یا گوگل پلی بیابید.
Tabu : این نوع بازی ها شما باید توضیح یک عبارت را بدون استفاده از کلمات خاص توضیح بدهید. اگر در بازنویسی و تعریف خوب باشید، شانس خوبی برای برنده شدن دارید.
Activity : این نوع بازی ها چیزی توضیح داده نمی شود بلکه تصویری گرافیکی به شما نشان داده می شود و شما باید آن را تعریف نمایید.
A word-picture memory game : بازی های حافظه ای تصویری که در آن باید همتای صحیح یک تصویر یا کلمه را بیابید. که این نوع بازی ها قطعا می تواند کمک بزرگی به شما برای افزایش دایره لغات شما بکند. به نظر این نوع بازی ها ساده می آید. اما برای کسی که یک زبان خارجی یاد می‌گیرد، می‌تواند یک چالش باشد. با تخصیص تصویر صحیح به هر کلمه، شما تصاویر را در ذهنتان ذخیره می‌کنید، که باعث تقویت حافظه تان هم می شود.


3. با خودتان حرف بزنید

ممکن است یکمی عجیب به نظر برسد اما خوب شما مجبور نیستید در مترو جلوی چشم همه مثل دیوانه ها با خودتان حرف بزنید. ولی در مواقعی که تنها هستید یا دارید کارهایی معمولی را انجام می دهید که نیازی به فکر کردن ندارد و بر طبق عادت آنها را انجام می دهید کلمات و دیالوگ هایی را که یاد گرفته اید دایما با خودتان مرور نمایید. از mp3 player یا گوشی هوشمندتان استفاده نمایید و فایل های صوتی تلفظ ها را در گوش تان بگذارید و دایما لغات را همراه با تلفظ صحیح تکرار نمایید تا همیشه در ذهنتان بماند در واقع شما باید با زبان آلمانی زندگی کنید.

4. به یک کشور آلمانی زبان سفری توریستی داشته باشید

البته ممکن است برای برخی از هموطنانمان این مورد کمی دشوار باشد اما اگر شرایط و امکانش را دارید حتما حداقل یک بار قبل از شروع تحصیل در کشور اتریش سفری را به یک کشور آلمانی زبان (همچون اتریش یا آلمان مجارستان سوئیس و ...) داشته باشید و تلاش کنید با مردم این کشورها ارتباطی نزدیک برقرار کرده و از نزدیک با آداب و رسوم و فرهنگ مردم یک کشور آلمانی زبان آشنا شوید.


دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/