تحصیل در رشته روابط بین الملل در اتریش

تحصیل در اتریش,تحصیل در آمریکا

اتريش نه تنها عضو بسياری از سازمان های بين المللی است بلكه مقر اصلی اين سازمان ها نيز در اين كشور است. اين نكته بيانگر جايگاه ويژه و پرارزش اتريش و وين از ديدگاه روابط بين المللی است.

login
En login

  شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | 13:55   0 نظر    بازدید


موقعیت و و جایگاه کشور اتریش در روابط بین المللی
اتريش نه تنها عضو بسياری از سازمان های بين المللی است بلكه مقر اصلی اين سازمان ها نيز در اين كشور است. اين نكته بيانگر جايگاه ويژه و پرارزش اتريش و وين از ديدگاه روابط بين المللی است.
عضويت در سازمان های بين المللی
از اول ژانويه 1995 اتريش به عضويت اتحاديه اروپا درآمده است. بعلاوه اتريش عضو سازمان های بين المللی زير است

اتريش مقر اصلی بسياری از سازمان های بين المللی می باشد.
اتريش بعد از نيويورك و ژنو سومين مقر اصلی سازمان ملل متحد است.
مقر اصلی بسياری از سازمان های مهم بين المللی در شهر وين قرار دارد:

روابط فرهنگی ایران و اتریش

تعاملات، ارتباطات و همکاری های فرهنگی، علمی و دانشگاهی يكي از برجسته ترین مختصات مناسبات ایران و اتریش را تشكيل مي دهد. به بیان دیگر، یکی از ویژگی های بارز مناسبات دو کشور سرشت فرهنگی آن می باشد. فرهنگ در این معنا از کهن ترین خاستگاه های پیوندهای ایرانیان و اتریشی ها به شمار آمده و بر ابعاد سیاسی و اقتصادی روابط نیز اثر نهاده است.
شایان توجه است که ایرانی ها و اتریشی ها از دیرباز با یکدیگر آشنا بوده اند و تاریخ حضور ایرانی ها در اتریش و اتریشی ها در ایران به دوره صفوی باز می گردد و این آشنایی دیرین نشان روشن قدمت مناسبات فرهنگی دو کشور است. در آرشيو كتابخانه ملی وين، قريب به 200 نسخه خطی فارسی از آثار شاعران و دانشمندان ايرانی وجود دارد. وجود آثار و اسناد متنوع پیرامون روابط ایران و اتریش در آرشیو کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران نیز گویای روایت ایرانی این پیوندها محسوب می شود. این پیوندهای فرهنگی الهام بخش و احترام آمیز و تصویرها و ذهنیت های مثبت، سرمایه ارزشمندی برای تداوم، تقویت و تعمیق روابط دو کشور به حساب می آید.

پیشینه کهن ترجمه و آشنایی مردمان دو کشور با میراث فرهنگی و ادبی و هنری یکدیگر و وجود سنت دیرین ایران شناسی و مطالعات ایرانی در برخی دانشگاه های معتبر و مراکز علمی و پژوهشی اتریش هم در تداوم بخشیدن به تعاملات و همکاری های فرهنگی پویای دو کشور نقش آفرین بوده است. تعاملات ادبی، هنری (شعر، سینما و تئاتر و موسیقی) و همکاری های دانشگاهی، پژوهشی، کتابخانه ای، موزه ای، ورزشی و مانند آن از جمله شاخص ترین حوزه‌های روابط فرهنگی بین ایران و اتریش به شمار می آیند.
اقامت و همزیستی ده‌ها هزار ایرانی و حضور صدها پزشک، استاد، دانشجو، فعال اقتصادی ایرانی در اتریش نیز در تعمیق مفاهمه و فهم مشترک و احترام متقابل دو ملت بزرگ ایران و اتریش تأثیرگذار بوده است. جمهوری اسلامی ایران با بهره‌‌گیری از فعالیت‌های رایزنی فرهنگی و همکاری با مراکز فرهنگی و اسلامی در اتریش و همچنین ارتباط با انجمن‌ها و سازمان‌های فرهنگی، دانشگاهی، آموزشی، پژوهشی و مطالعاتی و رسانه ای گام های بلندی در جهت تقویت و توسعه هرچه بیشتر ارتباطات فرهنگی دو کشور برداشته است.


رشته روابط بین الملل چیست؟


روابط بین‌الملل رشته ای است که بسیاری از موضوعات ممکن قابل‌تصور را در پوشش خود دارد. سیاست، زبان‌شناسی، اقتصاد، فلسفه، مطالعات مذهبی، تجارت، قانون، و هر چیزی در زیر آفتاب تابان خورشید، عملا به روابط بین‌الملل متصل می‌شود. روابط بین‌الملل دارای برنامه های درسی بسیار گسترده در ارتباط با شرایط اجتماعی و سیاسی جهان امروز ماست.
نگرانی‌های اصلی دانشجویان روابط بین‌الملل این است که سیستم‌های سیاسی مختلف چگونه با یکدیگر تعامل دارند و تاثیر آن‌ها در مقیاس جهانی چیست. تصادفی نیست که بسیاری از دیپلماتها، سفرا، و حتی ریئسات جمهور دارای یک مدرک دانشگاهی در رشته روابط بین‌الملل بودند همچون دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان.
همچنین، شما باید با مطالعه و تحقیقات فراوان بتوانید راهی را برای آینده بهتر در سیاست بین‌المللی، تجارت بین‌المللی، دیپلماسی بین‌المللی و قانون بین‌المللی بیابید و هر روز این مولفه های ذکر شده را بهبود ببخشید.
دانشجویانی که از برنامه کارشناسی‌ارشد یا کارشناسی‌ارشد در روابط بین‌الملل فارغ‌التحصیل می‌شوند می توانند شغل خود را در این زمینه ها پیدا ‌کنند:


مناسک دولتی همچون استخدام در وزارت امور خارجه
دیپلماسی بین‌المللی
دفاع از حقوق بشر
قانون بین‌المللی
مدیریت کسب‌وکار بین‌المللی

در حال حاضر دو دانشگاه در اتریش این رشته را ارائه می دهند. دانشگاه ملی وین و دانشگاه وبستر که در ادامه در مورد شرایط تحصیل این رشته در این دو دانشگاه برایتان توضیحاتی را ارائه می کنیم. البته اگر مایل به تحصیل با کمترین هزینه در اتریش هستید دانشگاه ملی وین می تواند گزینه بهتری برایتان باشد اما دانشگاه خصوصی وبستر هم کادر علمی قوی در این رشته دارد.


رشته روابط بین الملل در دانشگاه ملی وین


رشته روابط بین الملل دانشکده حقوق دانشگاه وین متمرکز بر تعمیق دانش ساختارهای اساسی و مسائل خاص در قوانین بین‌المللی است. دانشجویان دانش و مهارت‌هایی را کسب خواهند کرد که از اهمیت در عمل حقوق بین‌الملل، سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های دولتی و همچنین شرکت‌های فعال در سطح بین‌المللی و شرکت‌ها برخوردار خواهند بود.
این دوره درسی شامل چهار شاخه است که بر حوزه‌های مختلف حقوق بین‌الملل تمرکز دارند. شاخه های زیر آموزش داده خواهند شد: مسایل اساسی حقوق بین‌الملل ، قانون بین‌المللی اقتصاد بین‌الملل، سازمان‌های بین‌المللی و حل اختلافات بین المللی. کلاس‌ها به صورت دوره‌ها و سمینارهای برگزار خواهند شد. همه کلاس‌ها به زبان انگلیسی تدریس خواهند شد.


شرایط پذیرش:
متقاضیان دارای مدرک لیسانس حقوق، از یک دانشکده حقوق واجد شرایط هستند. کسانی که قبلا در زمینه های همچون مشاوره های حقوقی در موسسات دولتی یا خصوصی، یا در سازمان‌های بین‌المللی یا سازمان‌های غیر دولتی، سابقه کار داشته باشند در اولویت پذیرش قرار می گیرند.
زبان این رشته در برخی شاخه ها انگلیسی و در برخی شاخه ها به هر دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می گردد.
در جدول زیر می توانید در شکل تمام وقت و پاره وقت شرایط تحصیل این رشته در دانشکده حقوق دانشگاه ملی وین را مطالعه نمایید.

1. LL.M. in International Legal Studies

Language: English

Intakes: October

Duration: 12 months

2. MA in Human Rights

Language: English

Intakes: September

Duration: 24 months

3. LL.M. in European and International Business Law

Languages: English, German

Intakes: March, October

Duration: 12 months

4. LL.M. in Familienunternehmen und Vermögensplanung

Language: German

Intakes: October

Duration: 18 months

Features

  • This program starts in October 2020 (every two years).

5. LL.M. in Steuerrecht und Rechnungswesen

Language: German

Intakes: October

Duration: 12 months

Show all Full-Time programs from Vienna - ILS

Part-Time

1. LL.M. in International Legal Studies

Language: English

Intakes: October

Duration: 24 months

2. LL.M. in European and International Business Law

Languages: English, German

Intakes: March, October

Duration: 24 months

3. LL.M. in Familienunternehmen und Vermögensplanung

Language: German

Intakes: October

Duration: 18 months

Features

  • This program starts in October 2020 (every two years).

4. LL.M. in Informations- und Medienrecht

Language: German

Intakes: October

Duration: 12 months

5. LL.M. in Kanonisches Recht für Juristen

Language: German

Intakes: October

Duration: 27 months

در کلیپ زیر هم Dr. August Reinisch مدیر اجرای این رشته در دانشگاه وین توضیحاتی را پیرامون برنامه ها و تحصیل رشته روابط بین الملل در اتریش را ارائه کرده است.


رشته روابط بین الملل در دانشگاه وبستر


مقطع کارشناسی
برنامه های دانشگاه خصوصی وبستر ارائه دهنده دوره هایی برای آماده سازی دانشجویان در ارائه راهبرد و کار و فعالیت در حوزه دیپلماسی بین المللی است.
این رشته توسط یک تیم قدرتمند از محققان، اساتید و متخصصان شناخته‌شده بین‌المللی ارائه می‌شود. در دوره های این دانشگاه به دانشجویان انواع تئوری ها روشها و رویکردهای رقابتی در عرصه بین المللی آموخته می شود.
بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه های بزرگی همچون Oxford, Cambridge, Columbia, John Hopkins, Georgetown و London School of Economics رفته اند و یا در بخش های بین المللی دولت های کشور محل زندگی خود مشغول به کار شده اند.
طول این دوره در مقطع کارشناسی در دانشگاه خصوصی وبستر 3 الی 4 سال می باشد.
هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته در دانشگاه خصوصی وبستر برای هر ترم 10300 یورو می باشد.
مقطع کارشناسی ارشد
یک آموزش عملی و نظری
یک تجربه علمی جامع و برجسته برای حرفه دانشگاهی و حرفه‌ای آینده تان
فرصتی برای تقویت شبکه های ارتباطی تان با افراد سرشناس و بهره‌مند شدن به طور مرتب از میزبانی انواع سخنرانی‌ها و رویدادها با محققان و متخصصان مشهور سیاسی اقتصادی جهان.
فراموش نکنید که اتریش خانه بسیاری از سازمانهای بین المللی مهم همچون UN, UNIDO, UNODC, IAEA, OPEC, OFID, CTBTO
است و دانشگاه وبستر با این سازمان ها ارتباط بسیار نزدیکی دارد.
طول این دوره با توجه به مرتبط بودن لیسانس شما بین 14 ماه تا دو سال می باشد.
هزینه تحصیل در مقطع ارشد برای این رشته در دانشگاه خصوصی وبستر برای کل دوره تحصیلی 27540 یورو می باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای