رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در اتریش

"دنیایی از فرصت ها را از طریق موسسه رسمی و مجاز دانش پژوهان اورانوس کشف کنید، پشتیبانی و راهنمایی بی نظیر .

login
En login

  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | 15:58   1 نظر    بازدید


رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در اتریش

رشته مدیریت بازرگانی در سطح بین الملل تحت عنوان International Business Administration نیز در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه وین ارائه می‌گردد؛ تفاوت این رشته با Business Administration در زبان تدریس و تعداد واحدهای ارائه شده می‌باشد؛ دانشجویان برنامه های کارشناسی در مدیریت بازرگانی بین المللی دانش خود را در زمینه های کلیدی مدیریت کسب و کار کسب می‌کنند؛ اقتصاد ، ریاضیات و آمارهای تجارت ، حقوق تجارت ، فناوری اطلاعات ، جامعه شناسی اقتصادی و همچنین انگلیسی از جمله دروس و تجربیاتی است که در این دوره به دانشجویان منتقل خواهد شد. تحصیل در اتریش در این رشته فارغ التحصیلان را قادر می سازد تا مشکلات عادی را در حوزه اداره تجارت به طور مستقل حل کنند. همچنین دانشجویان در طی مطالعات خود با مباحثی چون: امورمالی،حسابداری،فن آوری اطلاعات و...آشنا می شوند.

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در 6 ترم تحصیلی و به زبان آلمانی امکان پذیر خواهد بود؛ برای ورود به مقطع کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی بین الملل دانشگاه وین همچون رشته غیر بین الملل این دانشگاه متقاضیان ملزم به شرکت در یک آزمون ورودی میباشند که دانشجویان و متقاضیان با گذراند این امتحان می‌تواند برای شرکت در دوره اصلی اقدام کنند. این مقطع نیز به مانند رشته غیر بین الملل دانشگاه وین با سپری کردن 180 ECTS امکان پذیر خواهد بود.(30 واحد نیز اختیاری می باشد).

در حال حاضر مقطع کارشناسی در دانشگاه وین 982 دانشجو را پذیرش کرده و 92 دانشجو نیز در سال گذشته در این رشته فارغ التحصیل شده اند.

در مقطع کارشناسی ارشد این رشته به عنوان یک برنامه مطالعاتی میان رشته‌ای در دانشگاه وین ارائه می‌شود. در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی بین الملل دانشگاه وین اتریش علاوه بر مهارت های اداری و تجاری و اصول اقتصادی، دانشجویان این امکان را دارند که یک منطقه فرهنگی را انتخاب کنند تا بتوانند به صورت گسترده تحقیقات میدانی داشته باشند و آموزش‌های لازم را کسب کنند. مناطق فرهنگی که از سوی دانشگاه وین برای دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی بین المللی این مقطع ارائه می‌شوند در حال حاضر شامل اروپا ، آفریقا ، چین ، ژاپن ، آسیای جنوبی ، آمریکای لاتین و مناطق اسلاو می‌شوند. در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل در اتریش در رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در 4 ترم تحصیلی و به زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر خواهد بود. سطح زبان آلمانی برای پذیرش A2 و برای تحصیل C1 و برای زبان انگلیسی آیلتس 7 می باشد. ورود به این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی بین الملل بدون آزمون ورودی بوده با سپری کردن 120 ECTS امکان پذیر خواهد بود. در این مقطع دانشگاه وین 677 دانشجو را پذیرش کرده و 82 دانشجو در سال گذشته از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

در مقطع دکتری تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در 6 ترم تحصیلی و به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان می بایست در مرحله پذیرش مدارک زیر را ارائه نماید :

  • مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7
  • یک مقطع تحصیلی مرتبط با این رشته
  • انگیزه نامه ای که نشان دهنده هدف تحصیل فرد در مقطع دکتری در آن دانشگاه و کشور باشد.
  • ارائه یک تز یا پیشنهاد پژوهش

پذیرش مقطع دکتری در دو مرحله صورت می پذیرد ، به این صورت که پس از پذیرش اولیه که از طریق بررسی مدارک متقاضی انجام می شود ، دانشجو می بایست در یک مصاحبه ای که توسط هیئت داوران دانشگاه صورت می پذیرد شرکت نموده و در صورت موفقیت در مصاحبه شفاهی و جلب نظر هیئت داوران پذیرش نهایی را کسب می نماید.

در این مقطع دانشجویان در طی مطالعات خود با دروسی چون: مطالعات فرهنگی و زبان ها، بازاریابی بین الملل،کنترل و Macroeconomics آشنا خواهند شد.

دانشجو امکان فارغ التحصیل شدن پس از سپری کردن 20-80 واحد (8 تا 40 ساعت در هفته) را دارا می باشد . دانشجو در طول تحصیل خود می بایست به افزایش اعتبار رزومه خود از طریق شرکت در کنفرانس ها و کارگاه های آموزشی ، مشارکت در پروژه های علمی و پژوهشی و سپری کردن دوره های کارآموزی مختلف در زمینه رشته بپردازد. پس از گذراندن واحدهای مربوطه می بایست اقدام به نوشتن و تکمیل رساله دکتری خود نموده و در نهایت با دفاع از رساله خود این مقطع را با موفقیت به اتمام برساند.

رشته مدیریت بازرگانی بین الملل در دانشکده علوم اقتصادی دانشگاه گراز در مقطع کارشناسی در طول 6 ترم و 180 واحد درسی به دانشجویان ارائه می شود. زبان تحصیل آلمانی بوده و برای اخذ پذیرش داشتن سطح A2 و برای ادامه تحصیل B2 الزامی است. همچنین ارائه آزمون ورودی برای پذیرش و تحصیل در این رشته اجتناب ناپذیر است.

در دانشکده علوم اقتصادی دانشگاه گراز در مقطع کارشناسی ارشد نیز 120 واحد درسی در طول 4 ترم به دانشجویان ارائه می شود. برای تحصیل در این مقطع ارائه گواهی دوره کارشناسی و یا معادل آن به دانشگاه الزامی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
با عرض سلام. مطلب شما بسیار آموزنده ومفید بود.بسیار سپاس چطور می توانم از زمان ثبت نام ودریافت پذیریش ودریافت فاند ،دانشگاه وین در مقطع دکترای مدیریت بازرگانی مطلع شوم؟ سپاس
سلام دوست عزیز، ممنون از توجه شما. برای اطلاع از دلاین ثبت نام و پذیرش به سایت دانشگاه وین مراجعه فرمایید.
https://www.dpu.org.ir/