تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش

تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش,اقتصاد در اتریش,تحصیل در اتریش رشته اقتصاد در اتریش ا,اقتصاد

"دنیایی از فرصت ها را از طریق موسسه رسمی و مجاز دانش پژوهان اورانوس کشف کنید، پشتیبانی و راهنمایی بی نظیر .

login
En login

  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | 15:52   0 نظر    بازدید


تعریف علم اقتصاد:

علم اقتصاد ( Economics) شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به تحلیل تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می‌پردازد. کانون توجه دانش اقتصاد بر این است که عوامل اقتصادی چگونه رفتار و تعامل می‌کنند و اقتصادهای مختلف چگونه کار می‌کنند. در این راستا، یک تقسیم‌بندی اولیه کتاب‌های پایه‌ای اقتصاد، اقتصاد خرد در برابر اقتصاد کلان است. اقتصاد خرد، رفتار عوامل پایه‌ای اقتصاد، شامل عوامل فردی مانند خانوارها و شرکتها یا خریداران و فروشندگان را بررسی می‌کند. در مقابل اقتصاد کلان، کلیت اقتصاد و عوامل مؤثر بر آن شامل بیکاری، تورم، رشد اقتصادی و سیاست پولی و مالی را تحلیل می‌کند.

مکتب اتریش:
البته علم اقتصاد مکاتب بسیار فراوانی دارد که با کمی جستجو می توانید مطالب و اطلاعات زیادی در مورد آن بیابید اما یکی از مکاتب مشهور علم اقتصاد که اتفاقا بسیار به کشور اتریش مرتبط است اقتصاد اتریشی یا مکتب اتریشی به آلمانی: (Österreichische Schule) که به مکتب وین نیز مشهور است می باشد که یکی از مکتب‌های اندیشه اقتصادی خارج از جریان اصلی است و بر سازمان‌یابی خود به خودی بر اساس ساز و کار قیمت‌ ها تأکید دارد به تعبیر دیگر مکتب اتریش یک مکتب فکری اقتصادی است که مبتنی بر فردگرایی روش‌شناختی است. مفهومی که پدیده‌های اجتماعی به طور انحصاری از انگیزه ‌ها و اقدامات افراد منتج می‌شوند . فردگرایی روش‌شناختی و خنثی نبودن پول از دیگر مشخصه های فکری آن است. نام این مکتب از بنیان‌گذاران و هواداران نخستین خود، که شهروندان امپراتوری هابزبورگ اتریش بودند، از جمله کارل منگر، اویگن فن بوم باورک، لودویگ فن میزس، و برنده جایزه نوبل، فردریش هایک مشتق شده‌است. امروزه، پیروان مکتب اتریش از سراسر جهان هستند، اما بیشتر با عنوان اقصاددانان اتریش و آثار آنان با عنوان اقتصاد اتریشی نامیده می‌شود.

دانشکده اقتصاد وین:
دانشکده تجارت و اقتصاد وین که در رده یکی از بهترین دانشگاه های اروپا قرار گرفته است بزرگترین دانشگاه بازرگانی در کل قاره اروپا است که با نام اختصاری WU شناخته می شود و در آن رشته های حقوق بازرگانی، بازرگانی و علوم اجتماعی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردد. این دانشگاه از بزرگترین و مدرن ترین دانشگاه های علوم اقتصادی در سراسر اروپا و حتی جهان به شمار می رود. از ویژگی های اصلی این دانشگاه بین المللی بودن آن است که با بیش از ۲۱۰ دانشگاه در۵۰ کشور دنیا ارتباط و همکاری نزدیکی داشته و از ۱۱۰ کشور دنیا دانشجوی در حال تحصیل دارد و برای دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های اقتصاد؛ بازرگانی؛ حقوق تجارت؛ حقوق تجارت بین الملل و رشته های مرتبط در اروپا را دارند، این دانشگاه محل مناسبی برای ادامه تحصیل می باشد.
اقتصاد یک رشته در حوزه علوم اجتماعی است که به دنبال بهبود تخصیص منابع و ایجاد بازارهای پایدار و قابل‌پیش‌بینی است که اطمینان می‌دهد شهروندان می‌توانند زندگی مرفهی داشته باشند اقتصاددانان همچنین رفتار انسانی را در تلاش برای یافتن الگوها و پیش‌بینی تصمیم‌های مالی براساس عواملی مانند ریسک و پاداش، تحلیل می‌کنند. در این رشته دانشجویان شامل گرایش های متعددی همچون: تجارت بین المللی، اقتصاد کار، اقتصاد صنعتی و اقتصاد در بخش عمومی می باشد.
پذیرش دانشجو در دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین اتریش:
این دانشگاه همه ساله در دو ترم تحصیلی برای تحصیل در اتریش دانشجو می پذیرد و در حال حاضر، هر سال نیز ۶۰۰۰ دانشجوی جدید جذب می کند. و ۲۷۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. طول دوره تحصیل در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی ۶ ترم، کارشناسی ارشد ۴ ترم و دکتری ۶ ترم می باشد.
مانند دیگر دانشگاه های کشور اتریش در دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین نیز دوره های کارشناسی فقط به زبان آلمانی ارائه می شود اما مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری غالباً به زبان انگلیسی(مدرک مورد قبول آیلتس6 معادل تافل می باشد) برگزار می گردد. در مقطع دکترا یک برنامه سه ساله در زمینه اقتصاد با تمرکز بر دوره های تخصصی میدانی، سمینارهای پژوهشی و تحقیقات در ابعاد انبوه ارائه می شود که یک سال برای کار و آموزش تحقیقات اختصاص‌داده شده‌ است و دو سال برای تحقیق. این برنامه به طور کامل به زبان انگلیسی اجرا می‌شود. متقاضیان این برنامه آموزشی را در رشته اقتصاد در دو سطح اقتصاد خرد و کلان مطالعه می کنند. هزینه تحصیل در این رشته بین 724 تا 750 یورو در ترم می باشد.
در این دانشگاه دروسی مانند مدیریت بین المللی، سیستم های اطلاعاتی، اقتصاد و سیاست اجتماعی به زبان انگلیسی ودروسی چون آموزش کسب و کار، مدیریت صادرات، امور مالی و حسابداری و مالیات و حسابداری به زبان آلمانی تدریس می شود.

رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین به شرح زیر می باشد:

  • گروه مدیریت
  • گروه بازاریابی
  • گروه سیستم های اطلاعات و عملیات
  • گروه مالی- حسابداری و آمار
  • گروه حقوق عمومی و قانون مالیات
  • گروه اقتصاد اجتماعی
  • گروه اقتصاد
  • گروه کسب و کار- استخدام و قانون تامین اجتماعی
  • گروه زبان خارجی کسب و کار و ارتباطات

رتبه دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین:
از دلایل شهرت این دانشگاه عالی بودن رنکینگ و رتبه دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین WU می باشد. بر اساس رنکینگ رتبه بندی QS، رنکینگ این دانشگاه از نظر موضوعی در رشته های گروه مطالعات کسب و کار و مدیریت در دنیا ۴۵ بوده و در رشته های گروه حسابداری و مالی در میان رتبه های ۵۱ تا ۱۰۰ دنیا ، در رشته های گروه اقتصاد و اقتصاد سنجی در میان رتبه های ۱۰۱تا ۱۵۰ جهان و در رشته های مطالعات حقوقی در میان رتبه های ۱۵۱ تا ۲۰۰ دنیا می باشد که نشان دهنده سطح علمی بالا و ارزش بالای تحصیل در این دانشگاه می باشد. این دانشگاه به دلیل جایگاه ویژه علمی در بزرگ ترین مجامع اقتصادی جهان به ویژه در مجامع اقتصادی اروپا، نماینده ویژه دارد و بسیاری از دانش آموختگان و فارغ التحصیلان این دانشگاه همواره جزء برنامه ریزان و تئوریسین های برجسته اقتصادی در جهان به شمار می روند.

دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/