تحصیل در رشته مهندسی برق در اتریش

مهندسی برق,تحصیل در رشته مهندسی برق در اتریش,تحصیل در اتریش,مهندسی برق در اتریش

"دنیایی از فرصت ها را از طریق موسسه رسمی و مجاز دانش پژوهان اورانوس کشف کنید، پشتیبانی و راهنمایی بی نظیر .

login
En login

  جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | 11:56   0 نظر    بازدید


مهندسی برق در اتریش:
مهندسی برق رشته ‌ای است که فن‌آوری الکتریسیته و برق را مورد مطالعه قرار می‌دهد. طراحی، توسعه، تست و تعمیر سیستم‌های الکتریکی و همچنین دیگر دستگاه ‌های الکترونیکی در زمره فعالیت های کاربردی این رشته است.
برخی از حوزه ‌های فرعی درون مهندسی برق عبارتند از: طراحی نورپردازی، مهندسی انرژی، قدرت و اندازه‌گیری، شبکه‌ های الکتریکی هوشمند و سیستم‌ های الکتریکی، الکترونیک و غیره. دوره ‌های مهندسی برق به علوم میان رشته ‌ای تقسیم می‌شوند و بر اصول فیزیک، ریاضیات، علوم کامپیوتر، electromagnetism، الکترونیک و همچنین مفاهیم بنیادی برق و الکترونیک تمرکز دارند.
این دوره ‌ها همچنین بر توسعه ابزارهای کنونی، سیستم‌ های ارتباطی، ایجاد دستگاه‌ های بهتر، و استفاده از فن‌آوری‌ های جدید برای بهبود سیستم ‌های مورد استفاده روزانه مردم تمرکز دارند.
کار مهندسان برق بسیار مهم است. آن‌ها در ایجاد و حفظ عملکرد دستگاه ‌ها و سیستم‌ ها از بسیاری صنایع از جمله Microelectronics مخابرات، نورپردازی، انرژی تجدید پذیر و غیره نقش دارند. تلفن‌ها، کامپیوترها، دستگاه‌ های GPS، روبات‌ها، فن‌آوری پزشکی و بسیاری از وسایل، شگفتی ‌های مهندسی هستند که توسط کار مهندسین برق امکان پذیر می‌شوند.

کلاس آزمایشگاهی برق دانشگاه اتریش

شرایط پذیرش رشته مهندسی برق در اتریش در مقاطع مختلف :
تحصیل این رشته در دانشگاه های مهندسی برق اتریش در مقطع کارشناسی سه ساله است . این رشته تحصیلی در دانشگاه های اتریش در مقاطع کارشناسی سه ساله ، کارشناسی ارشد دو ساله و دکتری تخصصی سه تا چهار ساله ارائه می گردد . برای ورود به دانشگاه های اتریش و تحصیل در رشته مهندسی برق اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم دبیرستان الزامی است .
از آن جا که زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی ارائه می گردد . البته این رشته تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد . برای ورود به دانشگاه های این کشور تسلط به یکی از دو زبان انگلیسی و آلمانی ضروری است .برخی از دانشگاه های خصوصی در وین دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.
کارشناسی:
طول دوره کارشناسی در این رشته 6 ترم ( سه سال) بوده و 180 واحد درسی به دانشجویان ارائه می شود. آزمون ورودی پیش شرط ورود به این رشته برای تحصیل است.
کارشناسی ارشد:
طول دوره کارشناسی ارشد در این رشته 4 ترم (دو سال) بوده و 120 واحد درسی به دانشجویان ارائه می شود.

نمایی بالا از مردی در حال آموزش مدارهای برق به دانشجویان اتریشی

معرفی دانشگاه های برتر اتریش برای رشته مهندسی برق:
دانشگاه صنعتی وین :
این دانشگاه بزرگترین دانشگاه و مرکز پژوهشی کشور اتریش در رشته های فنی و مهندسی می باشد که در سال ۱۸۱۵ در شهر وین تاسیس گردید . دانشگاه صنعتی وین در رتبه بندی سال ۲۰۱۱ دانشگاه های فنی و مهندسی جهان QS رتبه ۸۱ را به خود اختصاص داد. این دانشگاه دارای هشت دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی برق و فناوری اطلاعات ، ریاضی ، فیزیک ، مهندسی شیمی ،مهندسی صنایع، فیزیک و علوم رایانه می باشد . و یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی برق اتریش و بهترین انتخاب ها برای تحصیل در اتریش است .
دانشگاه صنعتی گراتس : این دانشگاه یکی از پنج دانشگاه در اشتایر مارک اتریش است که در سال ۱۸۱۱ تاسیس شد . این دانشگاه دارای هشت دانشکده می باشد . در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند . دانشگاه صنعتی گراتس دارای دانشکده های معماری ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، ریاضیات ، فیزیک و مهندسی شیمی می باشد .
دانشگاه علوم کاربردی اتریش : دانشگاه علوم کاربردی اتریش یکی از بالاترین دانشگاه های علمی کاربردی اتریش است که تحصیلات عالیه و مدرن را در سطح دانشگاه ارائه می دهد . این دانشگاه شامل دانشکده های مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی پزشکی ، مدیریت نوآوری ، ارتباطات و رسانه ، بازاریابی جهانی و غیره می باشد .
زبان تدریس در رشته مهندسی برق در اتریش :
به واسطه آن که زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است ، دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان آلمانی ارائه می گردد . اما دانشگاه های مهندسی برق اتریش فرصتی برای دانشجویان بین المللی محصل در این کشور تدارک دیده اند که به واسطه آن دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند .
برای تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاه های این کشور تسلط به زبان آلمانی در سطح B2 مورد نیاز است . در صورتی که برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل و یا آیلتس برای اثبات تسلط به این زبان الزامی می باشد . حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل در این کشور 5.6 می باشد .هزینه تحصیل در این رشته نیز در یک سال تحصیلی 1448 یورو (724 یورو در هر ترم) می باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/