اخذ بیمه دانشجویی

اتریش,آمریکا,دانش پژوهان اورانوس

بیمه سلامت برای کلیه دانشجویان رسمی و غیررسمی اجباری است و گواهی بیمه یکی از شرایط اصلی تمدید اقامت دانشجو می باشد.

En

بیمه دانشجویی اتریش (Austrian Student Insurance)

 
مشاهده پست
۱.jfif
 

.

بیمه سلامت یاهمان بیمه درمانی برای کلیه دانشجویان رسمی و غیررسمی اجباری است و گواهی بیمه یکی از شرایط اصلی تمدید اقامت دانشجو می باشد.

.

طبق قوانین کشور اتریش دانشجویان خارجی برای دریافت ویزای تحصیلی به صورت بلند مدت و بیش از یک سال باید بیمه ای را با خدمات کامل خریداری کنند تا مورد قبول این کشور واقع شده و بتوانند به ویزای تحصیلی این کشور دست پیدا کنند ، با خرید این نوع بیمه تمام حوادث و هزینه های درمانی به صورت کامل تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت و دانشجویان می توانند از حداکثر خدمات بیمه ای بهره مند شوند.

دانشجویان می‌توانند پس از ثبت نام در کلاس زبان، با در دست داشتن برگه گواهی ثبت نام کلاس زبان (ورقۀ تأیید ثبت نام در کلاس‌های پیش دانشگاهی برای دانشجویان غیررسمی) و یا گواهی ثبت‌ نام در دانشگاه، گواهی محل سکونت و در دست داشتن کارت بانکی به اداره بیمۀ مرکزی مراجعه کرده و درخواست بیمۀ دانشجویی دهند. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس ارائه شده در گواهی محل سکونت فرستاده می‌شود. نرخ بیمۀ دانشجویی در حال حاضر برای هر ماه ۴۹ یورو و۸۶ سنت می‌باشد.

قابل ذکر است که دانشجویان غیر رسمی فقط چهار ترم فرصت دارند که دوره‌های کلاس زبان آلمانی خود را به پایان رسانده و دانشجوی رسمی‌شوند، در غیر این صورت از زیر پوشش اداره بیمه خارج شده و باید به صورت خصوصی خود را بیمه کنند که هزینه آن در هر ماه معادل ۳۵۷ یورو و ۴۸ سنت است. (داشتن بیمه برای هر شهروند در کشور اتریش ضروری است و بدون گواهی سالیانه بیمه تمدید ویزای دانشجوئی غیر ممکن است)

توجه: دانشجویان دارای بیمۀ دانشجویی اتریش موظف هستند در آغاز هر سال تحصیلی ورقه‌های تأییدیه ثبت نام در ترم جدید را برای تمدید بیمۀ دانشجویی خود به ادارۀ مرکزی بیمه تحویل دهند. در غیر این صورت بیمۀ دانشجویی آن‌ها به صورت اتوماتیک قطع خواهد شد.

البته باید متذکر شویم بیمه ‌شوندگان از بسیاری مزایای بیمه درمانی دانشجویی برخوردار می‌شوند که شامل معافیت از پرداخت برخی هزینه‌های درمانی است. (این معافیت شامل مراکز درمانی است که با اداره بیمه شهر WGKK قرار داد دارند.) در کلیۀ مراکز درمانی و مطب پزشکان ارائه کارت بیمه ضروری است.

از جمله مزایایی که می‌توان به آن اشاره کرد به شرح ذیل می‌باشند:

  • معافیت از پرداخت حق ویزیت در مطب پزشک

  • معافیت از پرداخت هزینه در آزمایشگاه

  • معافیت از پرداخت هزینه در مراکز فیزیوتراپی

  • معافیت از پرداخت هزینه در مراکز رادیولوژی

  • معافیت از پرداخت هزینه در بیمارستان (در صورت بستری شدن، بیمار موظف به پرداخت فقط بخشی از هزینه خواهد بود)

  • برخورداری از معافیت پرداخت کامل هزینۀ دارو

* در تمام مراکز و مراحل بالا، گذرنامه تنها کارت شناسایی معتبر دانشجو محسوب شده و در دست داشتن گذرنامه در تمام مراحل الزامی است. *

.

.

بیمه دانشجویی آمریکا (United states Student Insurance)

بیمه در آمریکا مانند سایر کشورها، یکی از مهم‌ترین خدماتی است که اکثر افراد به آن نیاز دارند. بیمه درمانی نیز یکی از مهم‌ترین نوع بیمه است که شامل هزینه‌های درمان می‌باشد. اگر قصد دارید تا در آمریکا به ادامه تحصیل بپردازید، می‌بایست بدانید که به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی شما هم می‌توانید از خدمات و امکانات درمانی و پزشکی بیمه دانشجویی آمریکا بهره‌مند شوید.

طبق قوانین آمریکا، ممکن است جهت اخذ ویزای تحصیلی یا دانشجویی، نیازی به داشتن بیمه درمانی نباشد. اما برخی از دانشگاه‌ها داشتن این بیمه را لازمه‌ی پذیرش و ثبت‌نام دانسته و دانشجویان را ملزم به پرداخت مبلغ مشخصی جهت بیمه درمانی می‌کنند. البته در برخی ازدانشگاه‌ها مراکز درمانی وجود دارد که هزینه‌های آنها نسبت به مراکز درمانی خارج از دانشگاه، به مراتب کمتر خواهد بود.

هزینه بیمه دانشجویی در آمریکا بسته به مدت بیمه و سطح پوشش آن در شرکت‌های مختلف بیمه، متفاوت است و از آنجایی که ممکن است هر دانشگاه با شرکت بیمه‌ی خاصی قرارداد داشته باشد، این مبلغ بیمه نیز متفاوت خواهد بود، اما به طور معمول میانگین هزینه بیمه دانشجویی در آمریکا سالانه چیزی حدود 700 دلار می‌باشد.

.

هزینه بیمه ویزای F1 شما به عوامل متفاوتی بستگی دارد که عبارتند از:

  • ایالت و یا شهری که فرد در آن زندگی می‌کند.
  • سن متقاضی (هر چه سن فرد بالاتر باشد قیمت‌ها نیز بالاتر خواهد بود).
  • مدت زمان و سطح پوشش بیمه

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ بیمه نامه دانشجویی با کارشناسان موسسه دانش پژوهان اورانوس تماس بگیرید.
دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/