درباره مجارستان

زندگی در مجارستان, مهاجرت به مجارستان

تحصیل در اتریش - تحصیل در آمریکا - کار در اتریش - کار در آلمان - مهاجرت - ویزای دانشجویی - پذیرش دانشجویی - تحصیل در خارج از کشور - موسسه اعزام دانشجو - اعرام دانشجو - اعزام دانشجو به اتریش - کار در آمریکا - تحصیل در آلمان - تحصیل در اسپانیا

login
En login

  دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ | 15:28   0 نظر   3873 بازدید


مجارستان کشوری است در اروپای مرکزی. مجارستان از ۱۹ شهرستان تشکیل شده‌است به علاوه بوداپست که متعلق به هیچ شهرستانی نیست و مستقل است. شهرهای مهم مجارستان شامل دبرسن، میشکولتس، سگد، پچ و گیور هستند.

در منطقه اروپای مرکزی واقع شده و از شمال با اسلواکی، از شرق با رومانی، از جنوب با کرواسی، از شمال غرب با اتریش، از شمال شرقی با اکراین و از جنوب غربی با اسلوونی هم مرز می باشد. مساحت این کشور 93030 کیلومتر مربع و جمعیت آن بالغ بر ده میلیون نفر می باشد.

پایتخت کشور مجارستان بوداپست است. این شهر از دو بخش بودا و پست تشکیل شده که اولی در کرانهٔ باختری (سمت راست) رود دانوب و دومی در سمت خاوری و چپ این رود واقع شده‌اند.
کل جمعیت مجارستان بالغ بر ۱۰٬۳۱۳٬۸۸۳ نفر (سازمان ملل متحد ۱۹۹۵) است. ۸۸٪ جمعیت کشور از مجارها تشکیل شده و دیگر تیره‌های ساکن این کشور رومانیایی‌ها، صربها، کرواسی‌ها، آلمان‌ها، و شمار نسبتاً زیادی از کولی‌ها هستند. زبان رسمی مجارستان مجاری است. ۷۰٪ مردم مسیحی کاتولیک و ۲۵٪ پروتستان میاشند. این کشور زمستانهای سردی داشته و تابستانها، درجه حرارت دشتهای مرکزی، افزایش شدیدی دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای