انواع ویزای آمریکا

انواع ویزای آمریکا

تحصیل در اتریش - تحصیل در آمریکا - کار در اتریش - کار در آلمان - مهاجرت - ویزای دانشجویی - پذیرش دانشجویی - تحصیل در خارج از کشور - موسسه اعزام دانشجو - اعرام دانشجو - اعزام دانشجو به اتریش - کار در آمریکا - تحصیل در آلمان - تحصیل در اسپانیا

login
En login

  شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ | 11:15   0 نظر   6372 بازدید


ویزا B1

ویزای بازرگانی و تجاری میباشد،افرادی که جهت انجام امور بازرگانی صادرات و واردات،بازدید و شرکت در جلسات اداری یا بازرگانی،سرمایه گذاری، مذاکرات تجاری و یا مصاحبه جهت امور استخدام قصد ورود به امریکا را دارند با ارائه مدارک مرتبط میتوانند متقاضی این نوع ویزا باشند.حداقل مدت زمان صدور این نوع ویزا ۳ ماهه میباشد و برای افرادی که برای باراول متقاضی این نوع ویزا میباشند ۶ ماهه صادر میگردد.

ویزا B2

این نوع ویزا برای متقاضیانی است که جهت گردش و یا تفریح قصد سفر به کشور امریکا را با مدت زمان مشخص دارند.

ویزا تحصیلیF1

برای کلیه ی داوطلبانی است که خواهان تحصیل در ایالات متحده امریکا هستند،ویزای تحصیلی امریکا پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای امریکا قابل دریافت میباشد.

ویزا سرمایه گذاری E2

یکی از بهترین روشها برای مهاجرت ایرانیانی است که موقعیت مالی خوبی دارند، از این طریق با به وجود آوردن یک بیزنس در آمریکا شخص ایرانی میتواند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را به همراه بیاورد،این ویزا هر۲ سال یکبار تمدید میگردد.

ویزا سرمایه گذاری EB5

دریافت اقامت آمریکا از طریق ویزا سرمایه گذاری یکی از بهترین و مطمئن ترین راهها برای ورود و اقامت دائم در آمریکا است شخص سرمایه گذار ملزم به سرمایه گذاری مبلغی بین ۵۰۰،۰۰۰ تا ۱۰۰۰،۰۰۰ دلار میباشد و بعد از گذشت یکسال یا کمی بیشتر شخص سرمایه گذار،همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وی واجد شرایط داشتن گرین کارت خواهند بود.

ویزای امریکا

ویزای کار H1B

ویزا کار به شما اجزه میدهد که به صورت قانونی در آمریکا مشغول به کار شوید،درخواست ویزای کار نیازمند داشتن یک کارفرما است،کارفرما باید کارمند مورد نظر را برای کار تمام وقت استخدام نماید.متقاضیانی که دارای تخصص حرفه ای با دانش تخصصی بالا و حداقل مدرک کارشناسی هستند و در بعضی موارد خاص مثل داشتن تجربه ی کاری مستند بدون داشتن مدرک کارشناسی در صورتی که از طرف یک کارفرمای آمریکایی دعوت به کار شدند میتوانند تقاضای ویزای کار نمایند.در این نوع ویزا داشتن حداقل مدرک لیسانس تایید شده و کارفرما باید واجد شرایط بوده و از سوی اداره مهاجرت امریکا تایید شده باشد.

در مواردی که فرد متقاضی مدرک کارشناسی نداشته باشد با داشتن 12 سال تجربه ی کاری در رشته های خاص و توانایی اثبات این ادعا میتواند در خصوص اخذ این نوع اقدام نماید.

این ویزا به طور معمول 3 ساله صادر می شود و حداقل مدت زمان صدور این ویزا یک ساله و تا شش قابل تمدید می باشد.همسر و فرزندان زیر 21 سال دارنده ویزای کار میتوانند به عنوان همکار کارگر وارد خاک امریکا شوند ولی اجازه کار نخواهند داشت .

در صورتیکه کار فرمای امریکایی کلیه شرایط اداره مهاجرت را درخصوص درخواست گرین کارت را برای نیروی کار خود را داشته باشد متقاضی می تواند از طریق کارفرمای خود درخواست گرین کارت نماید و اجازه اقامت دائم در امریکا را کسب نماید.

ویزای هنرمندان و ورزشکاران, گروه O آمریکا

این ویزا بر اساس استخدام اتباع خارجی طبقه بندی می شود.
متقاضیان باید قادر به ارائه رسمی دستاوردهای خود در زمینه های علوم، آموزشی، ورزشی و خلاقیت و یا ابتکارات خود باشند.
درخواست این ویزا مستلزم ارائه مدارکی دال بر داشتن توانایی خاص و تجربه های تخصصی متقاضی ، از طرف کارفرما می باشد. همچنین باید نشان دهد متقاضی با تلاش وکوشش شخصی به مدارج بالای ترقی در رشته تخ...صصی خویش دست یافته است.
متقاضی باید "توانایی خارق العاده" خود را در این زمینه از تجربه و تخصص از طریق ارائه جوایز و درصورت موجود بودن، برنامه های تلویزیونی ضبط شده و یا مدارک همکاری با دیگر متخصصان این زمینه، به عنوان نوآوری و یا داشتن سهمی از پیشرفت برنامه های علمی، نشان دهد.
درصورت داشتن تشویق نامه و یا جوایز بین المللی این اسناد را نیز ضمیمه پرونده نمایید.
ویزای O1 همچنین به متخصصین در رشته های هنری و ساخت فیلم های سینمایی و تلویزیونی درصورت دستیابی به موفقیت های فوق العاده تعلق می گیرد.USCIS قانونی بسیار کلی برای زمینه های خلاقیت های هنری دارد که بسیاری از زمینه های هنری را در برمی گیرد، متقاضی پس از ورود به امریکا باید در زمینه تخصصی خود مشغول به کار شود.
متقاضی ویزای O1 باید Sponsor و همچنین پیشنهاد کارداشته باشد، این بدان معنی است که برای اخذ ویزا نیاز به معرفی کارفرما و محل کار می باشد.

ویزای گردشگری آمریکا

ویزای گردشگری ( توریستی) برای کسانی صادر می شود که به منظور تجارت (B-1 ) و یا گردش یا همراهی دارنده B-1 (B-2 ) قصد دارند به ایالات متحده امریکا وارد شوند.
مدارک مکمل با توجه به نوع ویزای درخواستی و هدف از مسافرت، اسناد مکمل برای ارائه در زمان مصاحبه متفاوت خواهد بود. مدارک لازم برای هریک از ویزاهای شامل گردشگری در زیر نامبرده شده است

مسافران بازرگانی :
الزامی است متقاضیان ویزای کسب و کار، نامه ای از کارفرما که در آن هدف و مدت سفر، توضیحات لازم، تامین مالی و در صورت وجود مدارک پرداخت هزینه های سفر توسط شرکت مورد نظر را ارائه دهند. اگر شرکت جدید می باشد ارائه مدارک مالیاتی 3 سال گذشته و در صورت امکان هر گونه مدرکی سوابق مالیاتی،منابع مالی، مدارک مالیات بر درآمد و بروشور ها و فعالیت های تبلیغاتی شرکت برای تکمیل مدارک پرونده اثربخش خواهد بود.
اگر برای شرکت در کنفرانس به امریکا سفر می کنید ضروری است مدارک نشاندهنده ثبت نام شما در کنفرانس هنگام مصاحبه ارائه شود.

گردشگران و متفرقه :
گردشگران و دیگرکسانی که برای تفریح به ایالات متحده امریکا سفر می کنند ضروری است مدارکی دال بر بازگشت حتمی به محل اقامت (مدارک کاری، تعهدات خانوادگی و ...) ارائه دهند. ارائه دعوتنامه از خویشاوندان در امریکا که قصد دیدنشان را دارید، ارائه کارت عروسی که به آن دعوت شده اید و یا دعوت نامه برای حضور در فارغ التحصیلی ، و غیره برای تکمیل مدارک پرونده اثربخش خواهد بود.

درمان پزشکی :
کسانی که برای معاجات پزشکی به امریکا سفر می کنند باید مدارک پزشک معالج یا پذیرش مرکز درمانی، برآورد هزینه های درمان و اینکه چگونه پرداخت خواهند شد را به همراه داشته باشند.
درخواست متقاضیان این نوع ویزا توسط هیات پزشکی سفارت، برای تایید بررسی خواهد شد.

ویزای دانشجویی آمریکا

سالیانه افراد بسیاری از اقصا نقاط دنیا به قصد تحصیل در مقاطع مختلف به ایالات متحده امریکا سفر می کنند. از لحاظ تعداد صادر شده در هرسال این ویزا محدودیتی ندارد

ویزاهای دانشجویی به سه گروه تقسیم می شوند:

  • ویزاهای گروهF1 ویزا برای تحصیلات دانشگاهی

این نوع ویزا برای متقاضیانی صادر می شود که قصد دارند برای تحقیق یا تحصیل در یکی از دانشگاه ها یا کالج های معتبر امریکایی به این کشور سفر کنند. همراهان دارندگان این ویزا با ویزای F2می توانند وارد امریکا شوند.

  • ویزاهای گروه J1 ویزا برای تحصیلات دانشگاهی به عنوان مبادله دانشجو

این ویزا برای افرادی درنظر گرفته می شود که با شرکت در یک برنامه تبادل دانشجو برای تحصیلات عالی به ایالات متحده سفر می کنند.

  • ویزاهای گروه M ویزای تحصیلات غیردانشگاهی

این ویزا مختص افرادی است که برای آموزش دیدن در موسسات غیر عالی وارد امریکا می شوند.


دیدگاه خود را بیان کنید
امتیاز 4.9 /5 از 421 رای
https://www.dpu.org.ir/