تحصیل دکترا در اتریش

دکتری در اتریش, دکترا در اتریش, PHD در اتریش

دکترا در اتریش

login
En login

تحصیل دکترا در اتریش

 تحصیل در اروپا و در دانشگاه های معتبر و ارزان همیشه از اولویت های دانشجویان ایرانی می باشداتریش با داشتن دانشگاه های بسیار معتبر در جهان میتواند مقصد افرادی باشد که مایل هستند در کنار تحصیل در یک دانشگاه عالی، زندگی ارزان و با کیفیتی هم داشته باشند.

 برای ورود به دانشگاه های اتریش در مقطع دکترا، به طور معمول داوطلب باید دانشجوی در حال تحصیل در دانشگاه های ترجیحا سراسری داخل کشور و یا کشور های دیگر باشد (البته در برخی موارد هم بدون اینکه فرد، دانشجو باشد هم میتوان برای مقطع دکترا در اتریش پذیرش گرفت) و همچنین برای تحصیل در دوره دکتری، داشتن استاد راهنما از شرایط واجب و ضروری دریافت پذیرش می باشد به این صورت که پس از دریافت جواب مثبت از یک پروفسور به عنوان استاد راهنما اقدامات بعدی انجام شود که موسسه ما می تواند در این خصوص به متقاضیان کمک نماید. طول دوره دکترا  بسته به دانشگاه ، رشته و خود دانشجو 4 تا 6 سال می باشد.

 هر سال تحصیلی شامل دو ترم می باشد که ترم اول از ماه مارچ (اسفند ماه) شروع و ترم دوم هم از سپتامبر / اکتبر (مهر ماه) شروع می شود. دانشجویان خارجی بايد پس از ثبت نام در دانشگاه  و در صورتی که زبان تحصیلشان آلمانی است، برای آموختن زبان آلمانی در کلاس های زبان داخل دانشگاه ثبت نام کنند.

  

شهریه دوره های دکترا

 

 در اتریش هم در حدود ترمی 720 یورو می باشد. اما در بعضی از دانشگاه ها - مانند دانشگاه ملی وین (Uni-Wien) - اين شهريه را به دانشجويان ایرانی در صورتیکه حداقل 9 واحد در ترم گذارنده باشند، برمی گردانند.

  برای دانشجویان خارجی مقطع دکترا  هم امکان کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته وجود دارد اما حساب کردن بر روی درآمد این کار خصوصاً در سال اول تحصیل به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

مدارک مورد نیاز برای اقدام جهت اخذ پذیرش در دوره دکترا در اتریش عبارتند از:
1- کپی تمام صفحات پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه
2- دوازده قطعه عکس رنگی
3- ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
4- ترجمه رسمی و تایید شده مدارک کارشناسی و 
کارشناسی ارشد

 

5- ترجمه رسمی و تایید شده ریز نمرات کارشناسی  و کارشناسی ارشد 

 6- دو عدد توصیه نامه از اساتید قبلی
7- رزومه
8- بیانیه هدف (
SOP )
9- گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
10- 
در برخی رشته ها مدرک آیلتس حداقل 6.5 آکادمیک

 

 رشته های دانشگاهی در مقطع دکترا شامل کلیه رشته های علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم و هنر و گرایش های متفاوتی می باشد اما شرایط ورود برای هر رشته یا دانشگاه ممکن است با دانشگاه یا رشته دیگری متفاوت باشد. در اکثر رشته ها پذیرش  مستقیم و به صورت قطعی صادر می شود اما در رشته های علوم پزشکی و پیرا پزشکی، داروسازی، روان شناسی، و تعدادی دیگر از رشته ها دارای آزمون ورودی است که لازم است فرد بعد از دریافت ویزا به اتریش رفته و در آزمون و مصاحبه ورودی شرکت نمایند. داوطلبانی که این مرحله را با موفقیت به پایان ببرند میوانند با اخذ ویزای دانشجویی وارد اتریش شده و تحصیل خود را آغاز نمایند.جهت کسب اطلاعات کاملتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمائید.

 

تحصیل MBA در آمریکا