مراحل ثبت نام اولیه اینترنتی در دانشگاه وین

En

چهار‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | 15:48  0 نظر   1316 بازدید


مراحل ثبت نام اولیه اینترنتی دانشگاه وین

.

در حال حاضر پذیرش اولیه در مقاطع دیپلم، کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد در دانشگاه وین تنها به صورت آنلاین و پس از رزرو نوبت امکان پذیر می‌باشد و از طریق یک مصاحبه تصویری با دفتر پذیرش دانشگاه انجام می‌شود. قبل از رزرو نوبت مصاحبه آنلاین، اطلاعات مربوط به فرآیند پذیرش را با دقت بخوانید!

تا زمان نوبت مصاحبه خود، می‌بایست مراحل پذیرش را انجام داده باشید. از 18 دسامبر 2023 می‌توانید برای پذیرش اولیه آنلاین ترم تابستانی وقت خود را رزرو کنید. دوره پذیرش از 8 ژانویه 2024 شروع شد.

.

.

..

.

.

شرایط لازم برای رزرو نوبت آنلاین شما

شما قبلاً درخواستی برای پذیرش در u:space ارسال کرده‌اید.

.

 • برنامه‌ها و دوره‌های مقطع دیپلم/کارشناسی بدون آزمون ورودی:

شهروندی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا non-EU/EEA:
اگر از 15 نوامبر 2023 تا 2 ژانویه 2024 درخواست پذیرش خود را ثبت کرده‌اید، رزرو وقت مصاحبه می‌تواند بلافاصله پس از درخواست پذیرش در u:space انجام شود.

اگر از 3 ژانویه و 5 فوریه 2024 درخواست خود را ثبت کنید، می‌بایست پس از دریافت نامه پذیرش خود، برای رزرو نوبت وقت بگیرید.

​.

 • برنامه‌های مقطع دیپلم/کارشناسی با آزمون ورودی:

شما در آزمون ورودی تابستان 2023 شرکت کرده و آن را با موفقیت پشت‌سر گذاشته‌اید: از 8 ژانویه می‌توانید پروسه‌ی پذیرش را با رزرو یک وقت آنلاین برای مصاحبه تکمیل کنید.

.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی خود، برای رزرو نوبت مصاحبه اقدام نمائید.

.

چگونه مراحل پذیرش را تکمیل می‌کنید؟

ابتدا تمامی اطلاعات مربوط به رزرو و مراحل ثبت نام اولیه آنلاین را با دقت مطالعه کنید. به این ترتیب می توانید به خوبی برای مصاحبه خود آماده می‌شوید. از 18 دسامبر، می‌توانید لینک رزرو نوبت برای مصاحبه، که در پایین صفحه وبسایت رسمی دانشگاه وین پیوست شده را مشاهده کرده و به رزرو وقت دسترسی داشته باشید.

.

مرحله 1: یک وقت مصاحبه آنلاین برای ثبت نام اولیه رزرو کنید.

.

.

نحوه رزرو نوبت

1. در ابتدا مقطع پذیرش شده و مرجع صدور آخرین گواهی تحصیلی خود را انتخاب کنید.

2. سپس یک تاریخ مناسب را در تقویم انتخاب کنید. از 18 دسامبر 2023 می‌توان برای رزرو نوبت‌های مصاحبه آنلاین اقدام کرد. نوبت‌های دیگر، تا پایان مهلت دوره پذیرش اضافه خواهند شد.

3. اطلاعات مورد نیاز را ارائه دهید. (نام و ‌نام‌خانوادگی، آدرس ایمیل، حساب کاربری)

4. در قسمت "نوبت با تیم‌های مایکروسافت"، "بله" را انتخاب کنید و بعد از زدن تیک، دکمه رزرو وقت را بزنید.

5. تاییدیه وقت رزرو شده‌ی خود را به روی آدرس ایمیلی که ثبت کردید، دریافت خواهید کرد. تاییدیه رزرو وقت مصاحبه خود را به هیچ‌وجه حذف نکنید! شما فقط با استفاده از لینک شخصی خود که از طریق ایمیل دریافت کردید، می‌توانید در وقت تعیین شده مصاحبه آنلاین شرکت کنید یا آن را لغو کنید.
.

مرحله 2: برای مصاحبه پذیرش اولیه آنلاین خود آماده شوید.

 • اگر از لپ تاپ/کامپیوتر استفاده می‌کنید.

.
مصاحبه آنلاین از طریق نرم‌افزار رایگان (MS Teams) انجام می‌شود. اگر از تیم‌های مایکروسافت استفاده نمیکنید، می‌توانید با استفاده از مرورگرهای زیر به مصاحبه آنلاین خود بپیوندید: گوگل کروم، مایکروسافت Edge، Vivaldi، اوپرا یا Brave (و سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium). فراموش نکنید که به مرورگر خود حتمأ اجازه دسترسی به دوربین و میکروفون را بدهید.

به خاطر داشته باشید که این ویدیو چت با Mozilla Firefox یا Safari کار نمی‌کند! اگر از یکی از این دو مرورگر استفاده می‌کنید ، می‌بایست برنامه را نصب کنید. برای اطمینان از اجرای صحیح آن در هنگام مصاحبه آنلاین توصیه می‌کنیم: برنامه را کمی قبل از مصاحبه آنلاین خود نصب نکنید، بلکه زودتر از موعد مقرر نصب کنید. در غیر این صورت ممکن است مصاحبه خود را از دست بدهید.

شما نیازی به ایجاد یک حساب کاربری در MS Teams نخواهید داشت. شما می‌توانید به عنوان مهمان در این رویداد شرکت کنید. برنامه MS Teams دارای یک سیستم رمزگذاری سراسری می‌باشد که به معنای محافظت بیشتر از داده‌ها و اطلاعات است. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر از قبل حساب کاربری ندارید، یک اکانت برای خود بسازید.

.

 • من از یک تلفن همراه (تلفن هوشمند / تبلت) استفاده می‌کنم.
  مصاحبه آنلاین از طریق تیم‌های مایکروسافت (MS Teams) انجام می‌شود. اگر از تلفن هوشمند یا تبلت استفاده می‌کنید، تنها در صورتی می‌توانید در مصاحبه خود حضور پیدا کنید که برنامه رایگان را نصب کرده باشید!

  .

مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز را به صورت اصل و تایید شده آماده کنید:

.

 • پاسپورت معتبر یا کارت شناسایی

 • تمام مدارکی که برای درخواست پذیرش تحصیلی خود در u:space آپلود کرده‌اید.

 • اگر گواهی یا مدرک پایان تحصیلی شما از یک کشور آلمانی زبان نباشد، دانشگاه گواهی یا مدرک مهارت زبان آلمانی شما را بررسی خواهد کرد. این مدارک را آماده داشته باشید، حتی اگر هنگام ارسال درخواست پذیرش، آنها را آپلود نکرده‌اید. این امر در مورد گواهی مهارت زبان انگلیسی شما برای دوره‌هایی که به انگلیسی ارائه می‌شوند، نیز صدق می‌کند.
  .

مرحله 3: شرکت در مصاحبه آنلاین

1. مطمئن شوید که محیط اطراف شما در سکوت است. دوربین، میکروفون و اتصال اینترنت شما نیز باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد.

2. تأییدیه رزرو خود را که از طریق ایمیل دریافت کرده‌اید باز کنید و با استفاده از لینک موجود در ایمیل به صفحه انتظار منتقل می‌شوید. تنها 15 دقیقه قبل از زمان مصاحبه آنلاین، وارد صفحه انتظار خواهید شد.

3. با کلیک بر روی «اعلام حضور»، تأیید می‌کنید که برای شروع مصاحبه خود آماده هستید. به هیچ عنوان پنجره مرورگر را نبندید! این بدان معنی است که شما قرار خود را لغو می‌کنید و بایست یک نوبت جدید رزرو کنید.

4. به محض اینکه نوبت شما رسید، با نمایش گزینه “شروع مصاحبه” با شما تماس گرفته می‌شود. با انتخاب این گزینه، دسترسی به تیم‌های مایکروسافت برای باز شدن دوربین و میکروفن داده می‌شود.

5. دانشگاه مدارک شما را بررسی خواهند کرد و به طور موقت شما را برای دوره تحصیلی می‌پذیرند.

اگر شرکت در مصاحبه از طریق تیم‌های MS به دلیل نقص فنی، وصل نشدن و سایر موانع برای شما مقدور نبود، لطفاً در اسرع وقت با استفاده از فرم تماس به ما اطلاع دهید. راه حل مناسب برای شما با هماهنگی تیم بدون مانع جستجو می‌شود.

.

مرحله ۴: پس از نوبت مصاحبه

پس از مصاحبه، ما یک ایمیل به آدرس شما در اکانت u:space ارسال می‌‌کنیم. در آنجا می‌توانید شماره دانشجویی و اطلاعات مربوط به شهریه‌ی تحصیل/ هزینه اتحادیه دانشجویی، برنامه‌ریزی ترم و برنامه کلاسی و مطالعه را خواهید یافت. همچنین می‌توانید کارت دانشجویی خود، u:card را سفارش دهید.

.

تغییر زمان یا لغو مصاحبه

اجازه ندهید که مهلت زمان مصاحبه به اتمام برسد و منقضی شود. اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید در این مصاحبه شرکت کنید، با استفاده از لینک موجود در تأییدیه رزرو خود (در ایمیل دریافتی از دانشگاه)، وقت مصاحبه را به تعویق بیندازید و یا لغو کنید. پس از آن، یک تاییدیه لغو دریافت می‌کنید که ممکن است چند دقیقه زمان ببرد. این امر به دانشجویان احتمالی امکان می‌دهد تا فرآیند پذیرش را به سرعت تکمیل کنند و برای ترم تحصیلی آماده شوند.

.

.سوالات متداول

 • ابزار رزرو قرار می گوید "هیچ قرار ملاقاتی در حال حاضر در دسترس نیست". چگونه باید ادامه دهم؟

از 18 دسامبر 2023 می توانید نوبت خود را رزرو کنید. تاریخ های جدید به طور مداوم تا پایان دوره پذیرش اضافه می شود. پس لطفاً بعداً یا در روز دیگری دوباره امتحان کنید.

.

 • تاییدیه رزرو را از طریق ایمیل دریافت نکرده‌ام. باید چه کاری انجام دهم؟

گاهی اوقات ارسال ایمیل چند دقیقه طول می‌کشد. پوشه اسپم خود را نیز بررسی کنید. همچنین 24 ساعت و همچنین 60 دقیقه قبل از قرار ملاقات، یادآوری‌هایی را با تمام اطلاعات مورد نیاز برای شما ارسال می‌کنیم.

.

 • صفحه ثبت‌نام کار نمی‌کند. چگونه می‌توانم مشکل را حل کنم؟

صفحه را دوباره بارگیری کنید. برای این کار از کلیدهای ترکیبی STG + F5 در دستگاه های ویندوزی یا CMD + F5 در سیستم عامل مک استفاده کنید. با این کار تمام داده‌های قدیمی در پس زمینه (کش) حذف می‌شود.

.

 • ساعت 10 صبح وقت گرفتم. ساعت 10:00 صبح است و من هنوز نمی‌توانم وارد شوم. چرا؟

مصاحبه بر اساس ساعت اروپای مرکزی (CET) انجام می شود.

.

 • مصاحبه آنلاین چقدر طول می‌کشد؟

می‌توانید حداقل 15 دقیقه قبل از مصاحبه، در اتاق انتظار آنلاین حضور داشته باشید. سپس باید منتظر بمانید تا با شما تماس گرفته شود. خود مکالمه فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

وقتی منتظر هستید مرورگر را نبندید! اگر مرورگر خود را ببندید، قرار ملاقات شما لغو می شود و باید یک نویت جدید بگیرید.

.

 • چه مدارکی را باید آماده کنم؟

شما باید تمام مدارکی را که برای درخواست پذیرش خود آپلود کرده‌اید را علاوه بر کارت شناسایی معتبر برای مصاحبه آنلاین در دست داشته باشید.
.

 • آیا به حساب MS Teams نیاز دارم؟

شما نیازی به حساب MS Teams ندارید. شما می‌توانید به عنوان مهمان در این رویداد شرکت کنید. با این حال، حساب MS Teams دارای رمزگذاری سرتاسری است که به معنای محافظت بالاتر از داده‌ها است. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر از قبل حساب ندارید، یک حساب جدید ایجاد کنید.

.

 • نوبت آنلاین به چه زبانی برگزار می شود؟

قرار ملاقات می‌تواند به زبان آلمانی یا انگلیسی برگزار شود. لازم نیست این را از قبل اعلام کنید.

.

 • در قرار ملاقات چه اتفاقی می افتد؟ آیا این یک آزمون است؟

خیر، این یک آزمون نیست. برای تکمیل پذیرش، هویت و مدارک شما باید تایید شود. لطفا مدارک خود را آماده کنید. شما باید آنها را به وضوح، مقابل دوربین نگه دارید. هیچ سوال اساسی در مورد انگیزه شما برای مطالعه یا تحصیل شما پرسیده نخواهد شد.


دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/