پذیرش مشروط یا کاندیشنال

فقط با مدرک A2 آلمانی پذیرش مشروط اتریش رو بگیر!

فقط با مدرک A2 آلمانی پذیرش مشروط اتریش رو بگیر!

En

چهار‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | 15:20  1 نظر   2299 بازدید


پذیرش مشروط یا کاندیشنال چیست ؟

.

پذیرش مشروط (Conditional Acceptance/Admission) که گاها پذیرش کاندیشنال یا موقت نیز گفته می‌شود، به موقعیتی اشاره می‌کند که یک متقاضی بر اساس شرایط خاص (به صورت مشروط)، پذیرش یک کالج یا دانشگاه را دریافت می‌کند. در مورد دانشجوهای کشور اتریش، این نوع پذیرش عموماً برای افرادی صادر می‌شود که سطح زبان آلمانی آنها پایین‌تر از سطح مدنظر دانشگاه است، اما سایر شرایط پذیرش را دارند. به طور مثال زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش A2 هست اما زبان مورد نیاز برای شروع تحصیل C1 ، اما متقاضی نتوانسته است خود را به سطح C1 که مورد نیاز دانشگاه است برساند در این صورت پذیرش مشروط دریافت میکند.

پس از دریافت نامه پذیرش مشروط، متقاضی می‌تواند برای تقویت و بهبود مهارت‌های زبانی خود در دوره‌های آموزشی زبان آلمانی که در دانشگاه یا موسسات مرتبط با دانشگاه برگزار می‌شوند، شرکت کند. این دوره بهترین فرصت است تا دانشجو خود را آماده ورود به دانشگاه و تحصیلات آکادمیک کند. پس از اتمام دوره زبان آلمانی و کسب نمره قبولی، دانشجو به دانشگاه مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

.

نمونه پذیرش‌های مشروط، اخذ شده توسط موسسه دانش پژوهان اورانوس

.

مدارک لازم برای دریافت پذیرش مشروط

کپی صفحه اول پاسپورت

دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی

ترجمه رسمی به زبان آلمانی کلیه مدارک تحصیلی کسب شده متقاضی به همراه ریز نمرات

ترجمه رسمی نامه سازمان سنجش مبنی بر قبولی در کنکور سراسری ایران به همراه گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو (ویژه متقاضیان کارشناسی و کارشناسی ارشد)

رزومه (CV) برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

انگیزه نامه دانشجو برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی
.

پذیرش مشروط خوب یا بد؟!

خوب یا بد بودن پذیرش مشروط کاملا نسبی است، از طرفی میتوانید با پذیرش مشروط ویزای تحصیلی دریافت کنید و زودتر به کشور مقصد بروید و در آنجا به خواندن زبان بپردازید که خب در معرض زبان آلمانی قرار گرفتن، سرعت یادگیری را بیشتر میکند. اما از طرفی دیگر شما یک زمان مشخصی دارید تا بتوانید به سطح موردنظر دانشگاه برسید و اگر نتوانید سطح زبان خود را ثابت کنید، نمیتوانید در دانشگاه ثب‌نام کنید. (مثلا دانشگاه وین حداکثر ۴ ترم برای قبولی در آزمون زبان آلمانی به شما فرصت خواهد داد.) پس میتوان گفت خوب یا بد بودن پذیرش مشروط کاملا بستگی به عملکرد خود شما دارد.

.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

چه خوب! این مدل پذیرش محدودیت سنی داره؟
سلام شراره عزیز، خیر اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اتریش و تحصیل در این کشور هیچ محدودیت سنی ندارد.
دیدگاه خود را بیان کنید
https://www.dpu.org.ir/