انواع ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی امریکا, اخذ ویزای امریکا, اخذ پذیرش امریکا, مهاجرت به آمریکا , پذیرش در دانشگاه های امریکا , پذیرش تحصیلی در امریکا, مشاوره اخذ ویزای تحصیلی , اقامت در امریکا, انواع ویزای تحصیلی آمریکا

اگر شما از جمله افرادی هستید که مشتاق به کسب علم و دانش در آمریکا هستید ،این ویزا (ویزای تحصیلی آمریکا ) متعلق به شماست

login
En login

  یک‌شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ | 15:10   0 نظر   2912 بازدید


ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای دانشجویی F1

اگر شما از جمله افرادی هستید که مشتاق به کسب علم و دانش در آمریکا هستید، این ویزا (ویزای تحصیلی آمریکا ) متعلق به شماست. این ویزا محدودیت سنی دارد و یک دانش آموز دبیرستانی تا یک دانشجوی فوق دکترا می تواند برای این ویزا اقدام کنند. لازم به ذکر است که شخص دارنده ویزای F1می تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز به آمریکا به همراه بیاورد .اما باید این نکته را در نظر داشت که شانس ویزای همراه برای دانشجویان عزیز بسیارپایین میباشد با وجود اینکه این ویزا اجازه می دهد که دانشجوی مشتاق به کسب علم و دانش به آمریکا بیاید ، همه موسسات تحصیلی شرایط لازم را ندارندکه دانشجو بتواند با پذیرش (I-20) آنها ویزا بگیرند . یکی از مزایای این ویزا این است که دانشجو تا زمانیکه بتواند پذیرش از دانشگاههای آمریکایی (I-20) داشته باشد و مشغول تحصیل در موسسات تحصیلی آمریکا باشد می تواند در آمریکا زندگی کند . یکی دیگر از نقاط مفید این ویزا اجازه کار به مدت یک سال پس از فارغ التحصیلی دانشجو است.

اگر شما تمایل دارید که در آمریکا تحصیل نمائید ، می توانید با دفتر ما تماس بگیرید . و بدانید که آیا شما شرایط لازم را برای گرفتن این نوع ویزا را دارید و یا خیر .

ویزای دانشجویی M1

ویزای تحصیلی ای می باشد که فقط برای دانشجویان پزشکی می باشد . طبق قوانین مهاجرتی آمریکا دانشجویان خارجی که پذیرش از یکی از دانشگاههای پزشکی آمریکا و یا دانشکده های آمریکایی دارند می توانند از طریق ویزای M1 به آمریکا بیایند . لازم به ذکر است که همسر و فرزندان زیر 21 سال این اشخاص هم می توانند به آمریکا بیایند.

ویزای دانشجویی H3

اگر شما از جمله افرادی هستید که تمایل به یادگیری ( Train ) در یک کار و یا رشته بخصوص دارید می توانید از این ویزا استفاده کنید. به عنوان مثال یک جواهر ساز می تواند به آمریکا بیاید که روش های مختلف برای ساختن جواهر را بیاموزد.

همسر و فرزندان این شخص اجازه تحصیل در آمریکا را دارند. اگر دوره یادگیری ( Training ) شخص نیاز به کار در آمریکا داشته باشد این شخص می تواند مشغول به کار شود و حقوق دریافت نماید.

ویزای دانشجویی J1

ویزای مخصوصی است که فقط به محققین و پژوهشگران داده می شود. طبق قانون مهاجرتی آمریکا محقق و پژوهشگر کسی است که حداقل لیسانس داشته باشد و در رشته فوق لیسانس به بالا در آمریکا بخواهد در یک موسسه آموزشی و یا تحقیقاتی مشغول به تحقیق شود. و پس از پایان تحقیق مدرک فوق لیسانس و یا مدرک بالا را اخذ نماید.

مزایای این ویزا اجازه کار در آمریکا و گرفتن شماره ملی آمریکایی( Social Security Number ) می باشد. لازم به ذکر است که افرادی که این ویزا را اخذ کرده اند پس از پایان تحقیقشان باید به مدت 2 سال از آمریکا خارج شوند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد: ویزای کار آمریکا و سرمایه گذاری

دیدگاه خود را بیان کنید