تحصیل در آمریکا - معرفی فرصت ها و مزایا

دانشگاه های معتبر امریکا,پذیرش تحصیلی در آمریکا

تحصیل در اتریش - تحصیل در آمریکا - کار در اتریش - کار در آلمان - مهاجرت - ویزای دانشجویی - پذیرش دانشجویی - تحصیل در خارج از کشور - موسسه اعزام دانشجو - اعرام دانشجو - اعزام دانشجو به اتریش - کار در آمریکا - تحصیل در آلمان - تحصیل در اسپانیا

login
En login

  پنج‌شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ | 12:35   1 نظر   2818 بازدید


مزیت های تحصیل در امریکا

یکی از مهمترین مسائلی که تحصیل در آمریکا را از سایر کشور ها متمایز میکند، دسترسی به امکانات پژوهشی پیشرفته و فناوری های نوین است.

برای کسانیکه در آینده قصد دارند در نظام آموزش عالی ایران یا در دانشگاه های خارج از کشور به عنوان استاد دانشگاه فعالیت کنند، دسترسی به امکانات پژوهشی برتر از پیشنیازهای موفقیت در این هدف است.

تحقیقات دانشگاهی در کشوری مانند آمریکا از استاندارد های بالای تخصصی برخوردار هستند و عادت به کار در چنین محیطی می تواند رقابت پذیری بین المللی تحقیقاتی یا حرفه ای را امکانپذیر نماید.

در سال تحصیلی 2009 - 2010 تعداد دانشجویان بین المللی در آمریکا سه درصد افزایش داشت و به تعداد 690923 نفر رسید دانشجویان، آمریکا را برای توسعه ی تجریبات و تحصیلات خود انتخاب می کنند. همین مساله باعث می شود که آمریکا را برتر از کشور های دیگر برای تحصیل می دانند. حدود 18 درصد از کل دانشجویان تحصیل در خارج از کشور - در ایالات متحده آمریکا تحصیل می کنند. در حال حاضر آمریکا اولین مقصد دانشجویان بین المللی است. اما چرا دانشجویان بین المللی کالج ها و دانشگاه های آمریکا را انتخاب می کنند؟

 • پیشرفت علمی دانشجو
 • تنوع موقعیت های آموزشی
 • تکنولوژی به روز (Cutting –Edge )
 • موقعیت های تحقیقاتی
 • انعطاف پذیری (Flexibility)
 • خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی
 • تحصیلات جهانی و چشم اندازه های شغلی - حرفه ای بلند مدت
 • تجربه زندگی در محوطه دانشگاه (campus life experience)
 • کیفیت امکانات پژوهشی
 • کیفیت امکانات آموزشی
 • رشد کاری
 • شبکه‌های علمی و حرفه ای
 • تجربه فرهنگی و اجتماعی
 • تجربه بین‌المللی
 • یادگیری زبان
 • امکان دریافت کمک هزینه

مزایای تحصیل در آمریکا

 • کيفيت آموزش

کيفيت آموزش يکي از بهترين ويژگي هاي دانشگاه هاي آمريکا است و بديهي است که هر نوع کيفيتي، موفقيت دانشجويان را به ارمغان مي آورد. درجه ای که دانشجویان در ایالات متحده بدست آورده اند نه فقط در آمریکا بلکه در سراسر جهان معتبر است.

 • پیشرفت علمی دانشجو

آمریکا یکی از بهترین سیستم های تحصیلی دنیا با مدارک معتبر در همه ی رشته ها را دارد. در مقطع لیسانس برنامه های عالی، مبتدی و پیشرفته وجود دارد. در مقطع فوق لیسانس دانشجویان موقعیت کار مستقیم با افراد خبره در رشته ی تحصیلی خود را دارند و همچنین فرصت های تحقیقاتی و آموزشی فراوانی برای آنان وجود دارد. مدارک صادر شده از امریکا شناخته شده برای تمام دنیاست و برتری برای متقاضیان کار در سرار دنیا خواهد بود.

 • تنوع موقعیت های آموزشی

آمریکا دارای هزاران کالج و دانشگاه می باشد که حداقل ده برابر دیگر دانشگاه های دنیا است. در نتیجه تحصیلات عالی در آمریکا برای هر شخصی مناسب است. تمرکز بعضی از کالج ها و دانشگاههای آمریکا در حیطه ی آموزشی (تحصیلی) و بقیه در حیطه ی حرفه ای و مهارت های شغلی (فنی حرفه ای ) میباشد و تعدادی از آنها تخصص در زمینه های هنر، علوم اجتماعی و رشته های فنی را دارند. در نتیجه شما موقعیت های فراوانی برای تحصیل در رشته ی مورد نظر خود را دارید. معمولا فرصت برای انتخاب کالج های مختلف علی رغم تخصص یا خواسته های غیر معمول شما وجود دارد که این هم یکی از مزایای تحصیل در آمریکا شمرده می شود.

 • تکنولوژی به روز (Cutting –Edge)

دانشگاههای آمریکا افتخار استفاده از به روزترین تکنولوژی های دنیا، تحقیقات و روش ها و استفاده از بهترین تجهیزات برای دانشجویان خود را دارد. حتی اگر رشته مورد نظر شما مستقیما به علوم یا مهندسی ارتباطی ندارد، شما موقعیت استفاده از به روزترین تکنولوژی های دنیا برای تحقیقات و دستیابی به اطلاعات را دارید. همچنین امکانات ارتباط با محققان معلمین و خبرگان در رشته ی مورد نظر شما با تمام دنیا برایتان مقدور می باشد و این بدین معنی است که شما پس از پایان رساندن دوره ی خود با مدرکی به روز وارد بازار کار خواهید شد.

تحصیل-در-آمریکا

 • موقعیت های تحقیقاتی

شما ممکن است قادر به کسب تجربیات ارزشمند از تدریس و یا تحقیقات، درحالی که کمک به هزینه ی تحصیل خود می کنید در آمریکا شوید. خصوصا اگر شما دانشجوی مقطع فوق لیسانس هستید. تعداد زیادی از برنامه های مقطع فوق لیسانس موقعیت های تدریس و آموزش را برای شما فراهم می نمایند.

 • انعطاف پذیری (Flexibility)

علیرغم اینکه بسیاری از برنامه ها (در دوره های تحصیلی) نیاز به تحویل کار بخصوصی دارند، شما می توانید از شیوه های جایگزین دیگری برای گذراندن آنها (واحدها) استفاده کنید. برای مثال course work درس های هنرهای لیبرال در مقطع لیسانس شامل کلاسهایی در زمینه ی زبان و ریاضی نیز می باشد ولی شما گزینه های مختلفی برای زبان مورد نظر خود یا نوع ریاضی (حیطه مورد علاقه) و مهارت خود را دارید. در مقطع پیشرفته و بالاتر وقتی پایان نامه ی خود را انتخاب می کنید اجازه به تمرکز بر علاقه و رشته ی تحصیلی و کشور مورد نظر (حوزه ی مورد مطالعه) مقدور می باشد.

سیستم آموزشی آمریکا طیف وسیعی از برنامه های انعطاف پذیر ارائه می دهد که در آن شما می توانید در برنامه انتخابی خود ثبت نام کنید که به شما این امکان را می دهد که در کنار تحصیل، کار کنید. درست است!!! شما می توانید انعطاف پذیری برای انتخاب یک کلاس در هر زمان در طول سال تحصیلی داشته باشید، زیرا برخی دوره ها در طول سال تحصیلی چندین بار ارائه می شوند. اگر در آمریکا در دانشگاهی که اولویت شما بود پذیرفته نشدید می توانید شانس خود را در دانشگاه دیگری امتحان کنید زیرا انتقال بین دانشگاه ها در ایالات متحده امکان پذیر است.

 • پشتیبانی مالی

دسترسی به کمک های مالی یکی دیگر از عوامل مهم دانشجویان بین المللی برای انتخاب تحصیل در امریکاست.

اگر بتوانید برتری تحصیلی خود را در دانشگاهی اثبات کنید، دانشگاه در برخی موارد به دانشجوی برتر کمک هزینه تحصیلی اختصاص می دهد.

 • خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در دانشگاه های امریکا تجربه ی ارزشمندی می باشد، هرچند مواجه شدن با مسائل روزانه می تواند برای دانشجویان خصوصا کسانی که برای اولین بار خانه را ترک کرده و به تنهایی زندگی می کنند، دشوار باشد. بسیاری از دانشجویان بین المللی، از دفتر حمایت از کمک های دانشجویی را برای وفق دادن خود با فرهنگ و محیط آکادمیک و نیز پاسخ به سوالات رایج استفاده می کنند. هدف دفتر دانشجویان بین المللی کمک به دانشجویان است و سرویس های مختلفی برای کمک به دانشجویان وجود دارد. در زمان ورود به دانشگاه، دوره ی آشنایی توسط دفتر دانشجویان بین المللی دانشگاه به شما ارائه می شود و به سوالات شما در زمینه ویزا، مسائل مالی، مسکن، کاریابی و بسیاری موارد دیگر پاسخ داده میشود. همچنین دفتر دانشجویان بین المللی کمک های لازمه برای فراهم کردم رزومه ی کاری و فرصت های شغلی قبل از اتمام دوره تحصیلی را ارائه می نماید.

چرا تحصیل در آمریکا

 • تحصیلات جهانی و چشم اندازه های شغلی - حرفه ای بلند مدت

شما میتوانید از تجربه ی بین المللی به عنوان یک مزیت در زمان کاریابی استفاده کنید. تعداد بسیاری از کارفرمایان به دنبال دانش و تجربیات دانشجویان بین الملل (بخصوص فارغ التحصیل از دانشگاه های آمریکایی و انگلیسی) می باشند. کمپانی های بسیاری در آمریکا به دنبال توسعه در بازار جهانی هستند و آنها اغلب کارمندانی را انتخاب می کنند که مهارت های چند زبانی را دارند و قادر به برقراری ارتباط در فرهنگ های مختلف می باشند. لازم به ذکر است که جذب فارغ التحصیلان با شرایط فوق در اکثر کشور های دنیا مرسوم و رو به پیشرفت است. زیرا در سالهای اخیر کمپانی ها سعی دارند در بازارهای بین المللی حضور گسترده تری داشته باشند و بدین منظور جذب دانشجویان که از دانشگاههای معتبر و آمریکایی که قابلیت آموخته شدن آنها به زبان انگلیسی را نیز به دانشجویان داده است، افزایش چشم گیری داشته است.

 • تجربه زندگی در محوطه دانشگاه (campus life experience)

هنگام تحصیل در آمریکا شما هم قادر به توسعه ی مدارج تحصیلی خود میباشید و هم موقعیت آشنایی با فرهنگ های مختلف را دارید. چه در صورت تحصیل در یک کالج خصوصی در یک شهر کوچک یا در دانشگاه در محیط خارج از شهر اکثر دانشگاه ها، باشگاههای دانشجویی (student clubs) و انجمنهای مختلفی با توجه به علایق دانشجویان مختلف ارائه مینمایند و شما موقعیت آشنایی کامل با فرهنگ آمریکایی و نیز آشنایی با مردم و دوستان جدید از طریق این انجمن ها و باشگاه ها را خواهید یافت.

 • ارتقای فرهنگی

در حدود 30 درصد از دانشجویان بین المللی در سراسر جهان در ایالات متحده تحصیل می کنند، تحصیل در ایالات متحده آمریکا به شما فرصت می دهد تا با فرهنگ های مختلف آشنا شوید.

با سلام. آیا تحصیل در آمریکا به مدرک آیلتس نیاز دارد؟
سلام. بله به مدرک آیلتس حداقل 6 نیاز دارید.
دیدگاه خود را بیان کنید